Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Házi praktikák. Na de milyenek?

Házi praktikák. Na de milyenek?

Figyelt kérdés
Mostanság lesz saját háztartásom, és szeretném összegyűjteni a legkülönfélébb házi praktikákat, amik segítségemre lehetnek a későbbiekben (mosás, vasalás, takarítás stb.). Nektek mik váltak be? Melyek a kedvenc házipraktikáitok? Előre is köszönöm!
2010. máj. 12. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Kisebb dugulás megszüntetéséhez jó a kávézacc , vagy szódabikarbóna+ecet- állni hagyjuk és utána forró vízzel öblítjük le
2010. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ecet mindent tisztít.Szagtalanít.Sóval egy nap alatt Feloldja a ráégett zsírt a serpenyőről.
2010. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha dohányzol, rakj a hamutartóba egy kis szódabikarbónát. Könnyebb lesz kimosni, és nem lesz annyira büdös sem. És csatlakozok az előttem szólókhoz: ecet mindig legyen otthon, jó barát!:)
2010. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagymavágás után, ha vastagon besózod a vágódeszkát, és csak egy fél óra múlva mosod el, nem marad meg rajta a hagyma szaga.
2010. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg a hagyma. Nekem a szeletelésnél az válik be, hogy miután megpucolom beteszem a hűtőbe (a mélyhűtőbe szoktam kb. 10 percre) és utána nem folyik ki a szemem aprítás közben.
2010. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Vízkő ellen kitűnő az ecet. Hangyák ellen bevált a sütőpor. Csótányok ellen a borkősav. Ha a vörösbor kilöttyen, gyorsan sót kell rá szórni, úgy nem hagy foltot. Makacs izzadtságfolt ellen ecet, de kitűnő a Clinique arcszappana is. Az ablakot a drága ablaktisztítók használata előtt érdemes meleg, mosogatószeres vízzel áttörölni, az leviszi, de legalábbis föllazítja annyira a légypiszkot, hogy az ablaktisztító könnyen leviszi.
2010. máj. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én régen mindig elkapartam a házimunkával!Mára ennek nyoma sincs!Egyszerűen leírom egy hétre előre a teendőimet, és kirakom a hűtöre!Napra bontva!Pl.

Hétfő:reggel ovi, ebéd odarak, 1 adag fehér mosni, fürdő-wc vízkőmentesítés, felmosás!Szoba porszívzás!

Kedd:ovi, ebéd odarak, száraz ruhák vasalása, egy színes adag mosása,polcol portalanítása, udvar söprése, ruhásszekrény rendberak!

szerda:Ovi , ebéd odarak, ablakok pucolása,szoba porszavózása, száraz ruha vasalása, stb!!


Minden napra így beírom a legfontosabbakat, és akkor mindig rend van!Persze közbe vannak még dolgok, pl mosogatás miközbe rakom oda a kaját, vagy kaja után!Meg beágyazás, de az csak fél perc, , és az mindennapos, így nem írom le!Így betudom osztani a napi teendőimet annyira, hogy du 2 től teljesen szabad vagyok, és a gyerekkel, ill a párommal lehetek!Nekem így sikerült rendszert vinni az életembe, amúgy nagyon kaotikus volt!

2010. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon jók :) Jöhetnek még :)
2010. máj. 12. 19:37
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

szia:)A legfontosabb h mindig legyen otthon elegendő szivacs,portörlőkendő(v szilviakendő v wc papír),tiszta felmosófej,és egy régi nem használatos törölköző,amelyet felmosás után-ha nincs időd megvárni h megszáradjon-a lábaddal táncolva végigtörölsz.Utána lehet gyorsan a hajszálakat is felporszívózni!Ecet nagyon jó a fémalapú mosogatóra!Hamutálat elmosás után elmosod mégegyszer,de már folyékony szappanos vízzel,amitől finom illata lesz!Heti 1-2x porszívózol,ágyakat is,jó alaposan!

Gyakran kell ágyneműt cserélni:)Jól kell teregetni,hogy utána már ne bajlódj sokat a vasalással(pl lepedők,törölközők,de fontos mindent vasalni,mert az egyben tisztít és fertőtlenít,tehát nem azért,hogy szép legyen utána a ruha!):) Kéthetente dugulás elleni szert tenni a lefolyókba,és jó szűrőket venni,cserélni:)

2010. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Krómozott felületekre gyönyörűen beválik a Cola!:) persze utána nedves ronggyal át kell törölni, de nagyon szép fényessé teszi! (tudni sem akarom, mitől...:S)
2010. máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!