Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi fogy nálatok havonta...

Mennyi fogy nálatok havonta kajára?

Figyelt kérdés
Tudom, nem ide tartozik a kérdés, csak háztartási, azért teszem fel ide. Nálunk 40-50 ezer - 2 en vagyunk. Ti hogy csináljátok? Miről mondasz le, amin tudsz spórolni? Min nem spórolsz egyáltalán? Én megpróbálok mindig főzni és nem rendelni, heti 3-4 joghurt, amit kicsit talán luxusnak érzek, de végül is az kell + gyümölcs, de az akciósat veszem. Ti hogy csináljátok?
2010. máj. 12. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

20 ezer kb. 2-en vagyunk. De mi vágtunk disznót, nyulat, vannak tyúkok. Van egy kis veteményesünk, kettőnknek elég az ott megtermő zöldség.

Kenyeret keveset eszünk, mert párom fogyózik.

Tejet csak kávéhoz iszunk, krumplit apósomék adnak ha elfogy. Mi így tudunk spórolni.

Rendelni sosem szoktunk mindig főzök. Olcsóbb és jobb is.

2010. máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy férjem és egy fiam. Mindkettő nagyevő :-) segítség nincs, mindent boltban veszek. 50-60 ezer kb elmegy. Nem vagyunk gazdagok, de egyszerűen nekik muszáj megvennem, amit szeretnek. De nem követelik, tehát pár napig házi tea, aztán kapnak mondjuk egy üveg üdítőt. Próbálok spórolosan főzni, sok sütit sütök. Gyümölcs, ami akciós. Tej heti egy karton, ásványvíz olcsó, bele az a por üdítő, nem jut ezsembe a neve, szeretik. Paradicsom, sajt mindig van. Hát, nem könnyű. Tejbegríz, palacsinta, kakaóba aprított kenyér, ezek nem olyan drága nasik.
2010. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
max 20 2 felnőttre...ennyi van...és nincs veteményes meg csirke, disznó...spórolunk, olcsó de jó kaját veszek, lidliben főleg
2010. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
mi ketten vagyunk, és min 50e Ft megy el. :(
2010. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
77%

Lehet lepontozni, de mi 2 főre ennyiből:


Reggelizni nem szoktunk, ebéd: 20x egy hónapban menü étteremben, 2 főre napi 1600, hétvégenként kb. 10ezer megy el kajára

Vacsi itthon, hideg kaja, néha főzök, átlag napi 1000 ből kijön nasikkal együtt.

Akkor össz: 102-110 ezer kb., te jóóó ééég, eddig össze sem adtam. :S

2010. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 40 ezer másfél főre. Azért másfél, mert nem élünk együtt a párommal, így nem mindennap eszünk együtt.
2010. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
mi max 50000 de 4 vagyunk.2pici akinek joghurt tej meg gyümölcs mindig kell.
2010. máj. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

30-40 ezer kettőnkre. Amikor csak lehet, főzök, ha szülőket látogatunk, mindig küldenek velünk ennivalót. Üdítő meg ilyesmi nincs, csak tea, víz, tej a kávéhoz. Télen viszonylag sok mirelit kaját vettünk, mert időm se volt nagyon főzni, meg az alapanyagválaszték se nagy, de már várom a nyarat, mert akkor majdnem a fele elég, egész nyáron főzelékeken, rakott zöldségeken, sült húsokon, májon élünk. Az jó :D

Ilyeneken soktam spórolni, hogy nem veszünk pl. zsmlét, csak kenyeret, kimért felvágottat, akciós margarint, stb., és mindig idénygyümölcsöt. Behalok azokon, akik esik tavasszal a 800 Ft-os chilei szőlőt...

2010. máj. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

nálunk sosincs üdítő, csoki is ritkán. nem azért mert aszkéták vagyunk, hanem mert nincs rá igényünk. imádom, amikor vki panaszkodik, h csóró, de naponta 2 liter kólát iszik, meg mindenféle műanyag csokit megzabál...


a párom a melóhelyén kajál, általában napi 5-600ft-os menüt a főzelékbárban.


én még egyetemista vagyok, reggel a boltban veszek szalámit, zsömlét, összesen kb 300ft, van hogy kefírt is.


néha járunk kínaiba, ott is fejenként max 500ft megy el.


nem halunk éhen, szerencsére a párom elég jól keres, nekem anyukám szokott adni némi zsebpénzt.


ha úgy komolyan minden hülyeséggel együtt összeszámolom akkor havi 40-50.


viszont amiről soha nem mondanék le, azok a sörözések :)

2010. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szupi, hogy hasonló válaszokat kaptam. Köszönöm mindenkinek, persze továbbiakat is várok.
2010. máj. 12. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!