Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lakás takarításáért miért...

Lakás takarításáért miért kérnek ilyen nagy összegeket?

Figyelt kérdés

Magánlakás rendszeres takarításához kerestem egy hölgyet. Meghirdettem a hirdetési oldalakon. A jelentkezők többsége 2.000,- Ft/óra díjért dolgozik.


Reméltem, hogy ez csak irányár, és valamelyikkel tudunk megállapodni, de nem engedtek az árból, inkább megsértődtek.


Az ár természetesen számla nélkül értendő, számlát nem is tudnak adni és semmilyen garanciát nem vállalnak a munkáért.


Ez az összeg nekem nagyon sok, ennyit én sem keresek a munkahelyemen!

Szívesen takarítanék otthon, de térd ízület gyulladásom, és gerincsérv miatt nem tudok pl. felmenni a létrára, és örülök, hogy a munkahelyemen még tudok teljesíteni.


Nektek milyen tapasztalatok van, milyen áron takarítanak?


Még annyi, hogy volt két jelentkező, aki olcsóbban dolgozik (ezer és ezerötszáz forintért/óra), az egyik kreolbőrű, erkölcsi bizonyítványa nincs, a másik Erdélyből származik, ami nem lenne gond, ha nem lenne rendkívül igénytelen a külseje.



2017. ápr. 5. 19:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jó ár. Intenzív munkáról beszélünk ami max 2 óra az nem érné meg ha oda menne 1000 ftért. Az utazását is fedeznie kell.
2017. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
kelet-magyarországon szóval a putriban 1000-2500ft/h dolgoznak nagyrészt cigányok természetesen számla nélkül így aztán az ár jó. aki meg nem bírja vagy nem akarja maga csinálni az fizet vagy marad a piszok
2017. ápr. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Kihasználják hogy mindig lesznek lusta emberek. Miért ne kérjenek ennyit, ha van aki kifizeti? Ez nem rád vonatkozik, neked megvan az okod rá, de mivel leginkább jólszituált nők veszik őket igénybe, így kihasználják, hogy kifizetik a magasabb órabért.
2017. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Ebben mi a sok? Nem minden nap, napi 8 órát fog nálad takarítani, gondolom.

Egyébként számlát nem is kell adnia, ez külön kategória az egyszerűsített munkavégzésen belül. Bejelentheted azokra a napokra, mikor nálad van, és kész.

2017. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%
Budapesten 1500 Ft órabér mellett lehet találni rendesen takarító erdélyi asszonyt. Inkább ismerősöktől tudakozódj, mert az erdélyiek nem olvassák a hirdetési oldalakat, azt a magukat sokra tartó, de kevés munkát végző "takarítók" olvassák.
2017. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
1000Ft/óráért takaríttatunk most. Kéthetente 5 óra. A 2000 nagyon sok. Az max Nagykovácsi vagy Üröm esetleg hűvösvölgy.
2017. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Alkalmanként 5-6 órára gondoltam, de a 2 ezer/óra nekem sok.


Az egyik barátnőmnél egy friss nyugdíjas férfi 1.000,- Ft/óra áron szorgalmasan kapálja, ássa a kertet, gyomlál, stb. Szerintem ez nehezebb a takarításnál.

2017. ápr. 5. 21:33
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem sok. Mennyiért kéne vállalnia? Ez egy luxusszolgáltatás akkor is, ha neked van indokod arra, hogy miért szeretnél ilyet. Nem mellesleg fárasztó és bizalmi(!) állás is, amire nem célszerű sajnálni a pénzt. Ha igényeid vannak, akkor sajnos meg kell fizetni. Vagy kérj szívességet rokontól, ismerőstől, ha van hozzá gusztusod.
2017. ápr. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sok. 1000 körül szokott lenni. De szerintem alkalmanként fizess, ne óradíjban.
2017. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
Abba gondolj bele, hogy te mennyiért takarítanál másnál? Meg ez nem olyan, hogy napi 8 óra, minden nap, arra tényleg sok lenne. Ki kell jönnie az üresjáratnak és az utazásnak is. Érdekes, hogy egy műkörmöstől nem sajnálnak ilyen óradíjat ha egy órát pepecsel a körmükkel. Nem tudom mekkora alapterület, de 5 óra az rengeteg idő egy takarításra.
2017. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!