Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet alaposan kitakarít...

Mivel lehet alaposan kitakarítani a Wc-nek az alsó részét, ahol mindig víz van?

Figyelt kérdés

Hallottam valami tablettáról is ami erre jó de a boltban nem találom.De házipraktika is érdekel.

Ha beleöntök oda pl ecetet,az gondolom le is folyik onnan mielőtt hatna.


2008. okt. 14. 13:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Anyósoméknál teljesen felújítottuk a fürdőt, új vécét raktunk be, amiben úgy két hónap után az alsó rész, ahol a víz áll, elkezdett barnulni. Gondolom, vízkövesedett. Beleöntöttem egy liter 20 %-os ecetet este, másnap reggelre újra fehér volt az egész. Egyébként a Domestos is nagyon jó, az a sűrű, ami nem oldódik fel a víz alatt. Fekete dobozos, azt hiszem, de nem biztos, és a neve sem jut eszembe. Ja, de: Domestos Zéró Vízkő (vagy mi). :)
2008. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Én tablettàt szoktam venni,vizköoldo tablettàt,nagyobb àruhàzakban fogsz rà talàlni.

Egyébként én ugy csinàltam hogy beleöntöttem hipot,hagytam egy föl oràt àllni,majd lehuztam,aztàn beleöntöttem ws tisztito gélt aztàn wc kefével alaposan elkezdtem surulni,ott ahol a wc szennyezödé,lerakodàs van.

Az ecet se rossz ötlet.

2008. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy vízszerelő egyszer azt javasolta, hogy kb. félévente húzzak fel egy hosszú szárú gumikesztyűt, és egy szivaccsal szedjem ki a vizet a wc-ből (meglepődtem, mennyire büdös volt, amikor már csak nagyon kevés víz volt benne, mert mániákusan vigyázok a wc tisztaságára...!) - tehát, ha kiszeded a vizet, utána éjszakára önts bele egy egész üveg sósavat, de a hypó is megfelel. Szépen leszedi azt a koszt, amit egyébként másképp nem tudsz letakarítani. Én próbáltam a Bref Tornádót is, nekem annyira nem jött be.
2008. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!
2008. okt. 14. 21:25
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

A harmadik a legjobb válasz!

Ha hatékonyan akarsz vízkövet oldani akkor használj SÓSAVAT! Nem kell bedőlni a reklámoknak, a legjobb vízkőoldó a sósav!!!

2008. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A Bref tornádó semmit nem ér. Én is vettem, és semmi hatása nem volt. A sósav a jó megoldás. Büdös veszettül, nem szabad belélegezni, de hatásos. Az ecetet még nem próbáltam.
2008. okt. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
én domestos zerot vettem,rózsaszínt,nem sajnáltam,beleöntöttem,egy óra múlva wckefével lesikáltam,és gyönyörű lett!
2008. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont régi eternitcsövek vannak a házban szennyvízcsőként, akkor nem szabad sósavat használni. Első voltam.
2008. okt. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Én is kimerném a vízet a csészéből, csak egyszerűbben: a felmosó fejjel, az belefér és a vödörben mindjárt kicsavarhatom, nem kell gumikeztyű. Aztán jöhet az ecet, domestos, sósav, de nekem a fekete Zero vízkő flakon vált be a legjobban.
2008. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A "szivacsos" válaszoló vagyok: köszi a felmosófejes ötletet, okos vagy, ki fogom próbálni! :)) Én se szeretek belenyúlkálni a wc-be, csak ez eddig még nem jutott eszembe! :))
2008. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!