Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyi a takarítás és vasalás...

Mennyi a takarítás és vasalás órabére Budapesten?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 17:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
1200 körül van.
2017. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Vagy több.
2017. júl. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

10 éve volt 1200 Ft.

Most nem tudom.

2017. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Ma már az órabérek túlságos emelkedése miatt

elvégzett feladat mennyiségéhez és minőségéhez kötik a bérezést.

(Azért mert valaki nem tud vagy nem akar vasalni annyi rálátása biztosan van, hogy nem fizet egész napokat órabérben.... simán meg tudja ítélni, hogy kb. heti 3-4 óra munka reális... ezek után nem is érdemes órabérről beszélni, mert akkor sem ad többet, ha sokkal hosszabb ideig szöszölnek vele.)

Összefoglalva, 1200 Ft órabér úgy jön ki, ha maximum 3-4 óra alatt kivasal egy 4 tagú családra.

Amint húzza az időt, arányosan csökken elosztva az órabér.


Takarításnál hasonlóan alakul.

Ezt egy-egy negyedéves nagytakarítás ablakpucolás növeli meg.

2017. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 4-es, hidd el, hogy 3 óra vasalásért (3x1200Ft) senki nem fog neked a lakásodra menni!

Ezt rendszerint a takarítónők csinálják, ... ha egyáltalán elvállalják és a takarítás mellett belefér az idejükbe.

Viszont 1500Ft/óra alatt nem kapsz tisztességesen dolgozó, leinformálható takarítónőt, akinek esetleg még kulcsot is mersz adni.

És ez az 1500Ft amit írtam a minimum.

Készséggel elhiszem, hogy neked, hogy nem munkaidő van, hanem munkafeladat, de ennek a bérezését is órabér alapon számolják ki.

2017. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
*jav: Készséggel elhiszem neked ...
2017. júl. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

És hogy értsd, hogy miért is írtam amit írtam:


Mire valaki odajut a címre az a távolságtól függően (Budapesten belül) akár egy óra is lehet. Haza ugyanennyi.

Gyakorlatilag elment a napjából 5 óra, ebből 3 órát állt a vasalódeszka mellett, akár 38 fokban, mindezt 3600Ft-ért?

Szerintem ennyire lecsúszott, vagy kétségbeesett ember nincs! ... vagy ha van is, az nem munkával nyüvi magát.


Viszont vannak emberek, akik vasalnak, de azoknak a helyükbe kell vinni a holmit oda-vissza és úgy tudom 1500-2000/óradíjért dolgoznak.

2017. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Meg is érdemli aki kiad ezért 2000-et. (bár szerintem aki írja se ad, csak szeretné hogy ennyi legyen.). Nálunk 1000-ért van takarítás/vasalás. 5 órát szokott itt lenni a takinéni. Zuglóban.
2017. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as, akkor foglaljátok naponta imába a takinéni nevét és egyidejűleg fohászkodjatok, hogy 100 évig éljen, mert baromi mázlitok van vele.

Ahol én élek (Budapest agglomerációjában) a középkorú és valamivel idősebb nők szinte kivétel nélkül Budapestre járnak takarítani és aki vállalata, az egyidejűleg vasalni is.

Hajszálpontosan képben vagyok az árakat illetően, mert szinte mindig mindegyiknél ez téma.

A közvetlen szomszédom 1800Ft/órában dolgozik és nem győzi visszautasítani a jelentkezőket.

Mindennap megy, kulcsai vannak, évek óta jár azonos helyekre.

Az ünnepek előtt 20ezer Ft. "ajándékot" kap majdnem mindenütt.

Szóval, nagyon becsüljétek meg a néniteket!

2017. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Most rúgjuk ki pont.
2017. aug. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!