Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Eldugult a kád lefolyója....

Eldugult a kád lefolyója. Próbáltam kipumpálni, nem javított a helyzeten + egy fémdróttal "lebökködni", (anno a régi albérletemben így sikerült megoldani) de itt nem működik. Mit tegyek? Domestos használni fog ugye? Mi a legtutibb módszer?

Figyelt kérdés

Nem az én lakásom, és a tulajdonos tükrét összetörtem pár hete... nem akarom neki említeni, hogy eldugult a kád lefolyója.


Próbáltam pumpával megoldani, + egy fémdróttal lebökködni a lefolyót... vagyis értitek.. így beljebb bökködni (a régi albérletemben bejött ez a módszer).. itt nem működik.


Hányás lehet benne (buliztam.. amit sajnálok... ételdarabok lehetnek benne (nem a kádba hánytam, csak úgy takarítottam utána, hogy ételdarabok juthattak a kád lefolyójába amikor kiöntöttem a felmosóvödörből a vizet... már sajnálom, hogy nem a wcbe öntöttem.. én hibáztam...

meg a hajam lehet még benne (hullik). Kb. 3 napja van meg ez a probléma...


Vagyis 3 napja még félig-meddig lefolyt, lassan ugyan, de lefolyt kb 5 perc alatt, ma állt benne a víz és kb semmi így este..


Nem tusoltam le több napja, nem merek.


Ételdarab lehet bent + haj.. hajból is sok. (amikor hajatmosok akkor hullik és az is belemehet)


Ha domestost veszek az ugye használni fog? Vagy mit ajánlotok? Mr. proper? Melyik a legerősebb ami tuti használ?

Kb. 2 nap múlva jön majd a lakástulajdonos (pénz miatt + egyéb) addig meg akarom oldani.


23/l



2017. szept. 1. 02:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(A tükröt azért írtam hogy amiatt is kiakadt, és ha még ezt is megemlíteném neki, szerintem végleg kiakadna... ) :S
2017. szept. 1. 02:30
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
A lefolyónak az U alakba hajlított bűzelzárójába került szennyeződés. Azt csak nagy nyomású slaggal lehet átnyomatni a lefolyónyíláson keresztül. A zuhanyzó gégecső is megteszi, levéve a zuhanyrózsát róla. Vegyi tisztítószerek hatástalanok ebben az esetben. Csak az ilyen mechanikus tisztítás.
2017. szept. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 TR75 ***** válasza:

Némi Szi-Ti megteszi.

[link]


Felold mindent, nem véletlen, hogy miután a lefolyónyílásba teszed az előírt adagot és ráöntöd azt a kis vizet, be kell dugaszolni a lefolyót, mert a gőze is mar.

Ha elsőre nem oldja a cuccot, akkor lehet ismételni.

2017. szept. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Eésőre előveszed a legnagyobb lábast ami van, vizet forralsz és zutty.

Aztán a zuhanycsövet (pár szivacs segítségével) bekötöd a lefolyóba és hadszóljon.

Ha ezek nem segítenek, valószínűleg meg kell bontani a csövet.

2017. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Ne lejjebb böködd a trutyit, hanem húzd ki, amúgy próbáld meg a Tiret lefolyó tisztítót, hagyd állni benne 1 órát, majd a zuhanyzóval, erős sugárral, forró vízzel mosd le.
2017. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a dugiláselhárítók azt mondták, hogy a granulátum csak akkor használ ha nincs teljesen eldugulva egyébként csak az is tovabb dugítja.

Nekem azt javasolták, hogy forraljak vizet egy lábasban és azt öntsem a lefolyóba azzal kevesebb kárt csinálok és lehet, hogy sikerül átmosni vele a dugulást.

2017. szept. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Pumpa

[link]

Domestos nem erre van, akkor már inkább az a granulátumos cucc.

2017. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kovpet ***** válasza:

Csőgörény. Ezresbe kerül és életed végéig jó lesz.


Amúgy meg nem akad ki annyira a tulaj, ha megtéríted a kárát. :)

2017. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha a bűzelzárónál van eldugulva, ott a csőgörénnyel nem sokra megy.

Én ilyen sorrendben próbálkoznék:

-pumpálás, ha ez nem válik be:

-valamilyen erős lefolyó tisztító szer, ha ez sem válik be:

-kád lefolyóját lecsavarozva, csipesszel, csőrös fogóval kiszedegetném a cuccot.


Jómúltkor tisztítottam így kád lefolyót, a sok hosszú hajszáltól el volt dugulva, semmi nem oldotta fel. Végül a lefolyót leszereltem és apránként kihúzkodtam a csatakokat a bűzelzáróból.

Nem evés után kell csinálni, mert nem a legszebb meló, de ez a leghatékonyabb...

2017. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha be van építve a kád (nem paneles), akkor nem lehet szétszedni.
2017. szept. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!