Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyit takarítotok vagy...

Ti mennyit takarítotok vagy takarítanátok naponta hasonló paraméterek esetén?

Figyelt kérdés

Két kisebb szoba + nappalis családi házban lakunk, két kisgyermekkel. Minden nap főzök, mosogatógép nincs, porszívózok, a konyhában, előszobában felmosok, minden nap kell legalább egyszer mosni (gyerekek ruhái, férjem munkás ruhái). Szeretem, ha ragyog minden, és hét nyelven beszélnek a ruhásszekrények fiókjai is, de úgy érzem, valamit nem jól csinálok, mert a fentiekkel rengeteg időm megy el, és ha nem mindent éjszaka akarok csinálni, akkor a gyerekektől kéne elvennem rá az időt. Férjem a hatalmas kertünket gondozza, én abban nem segítek érdemben, így azt gondolom, a benti feladatokat illene egyedül megcsinálnom.


Gyerkőcök még picik, játékosan bevonom őket mindenbe, de azért az nem az igazi, amit ők csinálnak meg (ezt persze nem mondom nekik:)


Fly Lady-t ismerem, próbálkoztam vele, de nálunk annyi a mindennapos feladat, amit ő szinte nem is említ, vagy heti egyszer szán rá 10 percet (pl. porszívózás), hogy nem sikerült magunkra alkalmazni.


Ti hogy oldjátok meg?


2017. szept. 14. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy a lakás/ház van értem,és nem én őérte...-minek minden nap porszívózni és felmosni-a férjem is kiveszi a részét a házimunkából....Mi is családi hátban lakunk ráadásul komplett felújítás van amit nagyrészt ő csinál...Ja,és vegyetek egy mosogatógépet,imádni fogod,pláne ha minden nap főzöl...mosogatással is rengeteg idő elmegy...
2017. szept. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit lehet automatizálj. Pl mosogatógép, szárítógép, robotporszívó.

Ha nem cipővel jártok bent, akkor szerintem felesleges minden nap felmosni.

2017. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hetente takarítok, közben csak akkor, ha valami miatt nagy kosz lesz. A ruhásszekrényben akkor rakok rendet, amikor már nagyon össze vannak dobálva a cuccok (kb. 2-3 havonta). Szerintem lazíts. Rabszolgája vagy a háznak.


Gondold át, hogy gyerekkorodban ezt láttad-e otthon (anyukád is állandóan csinált valamit), és ez akkor neked hogy esett. Az enyém is mindig talált valami tennivalót, állandóan feszült volt, hogy jaj, ezt még meg kell csinálni... És ettől igenis gyakran rossz hangulat volt otthon és programok is elmaradtak a sok felesleges takarítás miatt. De idővel lenyugodott, és belátta, hogy ő is ezt látta otthon. Anyukája is éjjel-nappal dolgozott a ház körül, amíg elég fiatalon meg nem halt, mert a faluban egymásra licitáltak "szorgalomban" az asszonyok... Nem lehetett megállni, mert rásütötték, hogy rest és koszos.

2017. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, külön köszönet azért, hogy érzem bennük a kifejezett jóindulatot. Igen, valóban nagyon rosszul esett és esik mind a mai napig, hogy anyukám állandóan tesz-vesz,akkor is, amikor náluk vagyunk, ami sajnos a távolság miatt nagyon ritkán adatik meg amúgy is.


Azért gondolom azonban, hogy én vagy mi valamit nem jól csinálunk, mert ha én lazítok, akkor nálunk tényleg nagy kosz lesz napok alatt. Pl. ha egy hétig nem porszívózok és mosok fel, akkor mire a fiam az előszobában felveszi a cipőjét, már fekete a zoknija talpa, úgy megy oviba....


HOzzátartozik talán a dologhoz, hogy a mi gyerekeink tényleg télen-nyáron vacsoráig az udvaron és kertben vannak, behozzuk az előszobába a port, sarat, homokot, innen az ajtó alatt a nappaliba is bejut minden, illetve a szellőztetések során, mivel nagyon poros helyen lakunk. A nappali, konyha, étkező egy térben van, a gyerekek étkezése után (4 és 1 évesek) jobban teszem, ha azonnal seprek/porszívózok és felmosok, különben azonnal elárasztanak a hangyák:)


A zuhanytálcát is legalább kétnaponta ki kell alaposan dörgölni, mert a gyerekekről és a kerti munkák után férjemről bizony jön le bőven kosz....:)


Nagyon sok idő a teregetés ill. ruhahajtogatás (vasalni csak amit nagyon muszáj) is, a gyerkőcök naponta akár két teljes váltás ruhát elkoszolnak tavasztól őszig naponta, hamar csordultig lesz a szennyeskosár.


Igen, jó lenne mosogatógép, szárítógép és robotporszívó is, nagyon szeretném az első kettőt különösen, de mindig másra kell ugye:(

2017. szept. 14. 20:53
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én teljesen megértelek, nekem egy gyerkőcöm van plusz logisztikai ügyintézőnek tanulok. Heti 3x van suli. Nem bízom ilyenkor a nagyikra, a férjem van vele. Fél 3tól 7ig.

Nekem a következő a tematikám 4 hónaposom mellett:

reggelente megkávézok (ezt szeretem elhúzni, ilyenkor még a gép elé is leülök átolvasni a híreket, válaszolni messengeren stb), utána wc, zuhany, felöltözök és beindítok egy mosást, elpakolok a csöpögtetőből, reggelizek (a reggeli mindig valami egészséges szokott lenni) aztán elmosogatok és kiveszem a húst olvadni. Adok a kutyának és a macskáknak enni. Hétfőn délelőtt megfőzök keddre is és rendet rakok a konyhában. Kedden nem főzök, így kitakarítom a hálót, szerdán ugyanúgy főzök csütörtökre is, csütörtökön a gyerkőc szobáját, pénteken főzök, de pénteken itthon vagyok, a konyhát teszem rendbe, szombaton az udvaron gyorsan összerámolok és vasárnap a kerté. A kertben már leérett a kelbimbón kívül minden, így ha nem esik, akkor jövő hét vasárnap felásózom, férjem meg betrágyázza és hagyjuk pihenni. Illetve:

- van néhány esti dolog is pl vacsora után rendet rakni a konyhában, megágyazni, a fürdőt áttörölni CIF-el. Wc, mosógép, mosdókagyló, zuhanytálca, csempe. Felmosni. Kandallót letörölni, mielőtt begyújtanánk.

Plusz ott a gyerkőc napközben, Vele is játszani:)

2017. szept. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!