Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rossz levegőjű, igen nehezen...

Donáth Gyula kérdése:

Rossz levegőjű, igen nehezen átszellőztethető lakásban úgy szeretném tárolni frissen mosott ruháimat, hogy ne vegyék át a lakás levegőjének szagát, hanem hosszú ideig az öblítő illatát őrizzék meg. Szatyorban tartani se félek amit lehet. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lakásunk gyakorlatilag egyterű, csak keletre és nyugatra van ablak, de utóbbi igen nehezen nyílik, építészeti beavatkozás kéne ennek orvoslására. Így, mivel nem lehet kereszthuzat, minden rossz szag (főleg konyhai, de a sajnos enyhén penészedő vizes helyiség falából áradó is) megül a lakásban. A ruháim átveszik, és szinte a dezodor is hiába, van hogy azt a benyomást keltem a hozzám fizikailag közel kerülőben, hogy az az én testszagom. Mint sejthető, ez számomra igen kínos és kellemetlen, ezért szeretnék akár azonnal alkalmazható megoldási javaslato(ka)t kapni. Hosszú távon tudom hogy az ablak helyrehozása és a penészesedés megszüntetése a megoldás, de ennek pillanatnyilag anyagi korlátja van.

#levegő #ruhatárolás #frissesség megőrzése #öblítőillat
2017. szept. 16. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mégiscsak meg kellene csináltatni azt az ablakot... Meg aztán egy jó ventilátor, ami nem olyan drága, az is jól átkeveri a levegőt, segíti a szellőzést. Főleg, ha az egyik ablakba teszed és kívülről húzza be a levegőt. A penészes fürdő is a szellőzetlenség miatt van. Teremts normális körülményeket a lakásban, az egészséged is rámegy a szellőzetlen, nyirkos környezetben, nem csak a ruháid lesznek áporodottak. Amúgy a zacskózás sem jó, bepenészednek.
2017. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szellőztess amennyire csak tudsz... a szárítógép ha nincs akkor marha jó dolog ,mert nem lesz akkora pára a száradó ruhák miatt (7 kg-os mosógépünk van és 1400-as centri után még minimum fél liter vizet kiszed a ruhákból,ami eddig a lakásba párolgott szét) . Páramentesítő szintén jó dolog,rendes gép és nem ilyen tablettás vackok. Én szellőztettem,jó nagy huzatot is tudok csinálni,de önmagába ezzel sokra nem mentünk,de a szellőztetés+szárítógép+páramentesítő az a kombó amitől jó már bent a levegő és a penész se jön elő itt ott. A konyhába a szagelszívó ki van vezetve, az is sok párát és szagot kinyom főzésnél.
2017. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ilyen nehéz levegőjű volt a lakás.

Mi két dolgot csináltunk: kivezettük a konyhai szagelszívót és vettünk egy páramentesítő készüléket.

A páramentesítővel amikor megvettük napi 4-6 liter vizet vontunk ki a levegőből. Néhány nap alatt teljesen megváltozott a lakás illata, amikor belépünk már nincs az a nehéz szag.

Mikor nem tudok huzatot csinálni, kinyitom az ablakot és beindítom a szagelszívót. Ez is jól keringteti a levegőt.

Amikor csak tehetem a szabadban számítom a ruhákat, ha ez valamiért nem lehetséges, akkor megy a páramentesítő, sajnos hely hiányában nem tudunk szárítógépet betenni.

2017. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Átmeneti megoldásnak én nagyon tudom ajánlani az ózonos légtisztítót. Persze a szellőztetést nem helyettesíti, de nagyon jól szagtalanítja, tisztítja a levegőt, és a penészedésen is segíthet valamennyit az ózon csíraölő hatása miatt. Nekünk is volt ilyen szagproblémánk egy vizesedő fal miatt, érezhető volt az egész lakásban, de amíg ment a légtisztító, teljesen megszüntette a szagokat, a ruhákba sem ivódott bele. Hátránya, hogy a kellemes szagokat is megszünteti, tehát akkor az öblítőillatról le kell mondanod, de legalább büdi nem lesz.
2017. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!