Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószóda helyett lehet mosni...

Mosószóda helyett lehet mosni szódabikarbónával?

Figyelt kérdés

És milyen adagban kell használni?


Színes ruhákat is szeretnék vele mosni, de a mosószóda kifakítja azokat. Ezért gondoltam a szódabikarbónára helyette, mert az nem annyira erősen lúgos.


Vízlágyító és fertőtlenítő hatása melyiknek erősebb?



2017. szept. 22. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi kémiát nem tanultál az iskolában ? A mosószóda (nátrium-karbonát) éppen a lúgossága miatt alkalmas mosószernek, elszappanosítja, ezáltal kioldja a textilián levő zsíros szennyeződést. A szódabikarbóna (nátrium-hidrogén-karbonát) sokkal kevésbé lúgos, nem alkalmas mosószernek (de gyomorégésre jó a gyomorsav ellen). Vízlágyításra a szódabikarbóna nem alkalmas igazán, mert a keletkező kalcium és magnézium bikarbonát részben vízoldható, míg a mosószóda esetében keletkező kalcium-karbonát alig oldható (csapadékként kiválik). Fertőtlenítés jelen esetben azt jelentheti, hogy az erősen lúgos közeg (mosószóda) feloldja a baktériumok és gombák sejtfalát (kellő behatási idő és hőmérséklet esetén).
2017. szept. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, csak nem tudom a színes pólóim és a fekete nadrágom, pulcsik hogyan fognak örülni neki.

Bár őszintén szólva a sima mosópor is kifakítja egy tél alatt pl.


Azért akarom lecserélni, mert meguntam, hogy állandóan telemarad kis szemcsékkel a ruha ami a mosószer maradéka, hiába tud a mosógép a végén melegvizes öblítést csinálni. Továbbá történt egy kis balesetem nemrég, bazi nagy foltokban odakötött a mosószer a törölközőkre valami hitvány keverés lehetett, ki is dobtam a mosóport. Szóval én ezekkel végeztem. Vagyonokért meg nem tudok drága mosóport vagy folyékony mosószert venni.


Öblítőt eddig se használtam, mert túl illatos, bár sajnos a mosóporok is.

2017. szept. 23. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Használj folyékony mosószert, lehet sokféle árban kapni, nem kell a legdrágábbat venni. Én is azért tértem át rá, mert a por sokszor megmaradt a ruhákon.
2017. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. szept. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!