Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesz baja a hűtőnek ha...

Niceszisz kérdése:

Miért lesz baja a hűtőnek ha kicsit melegen teszem be az ételt? Mi romlik el a hűtőben?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
nem tudom de ez engem is erdekel
2017. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pára képződik (hideg-meleg találkozása)és lecsapódik, azaz jegesíti a hűtőt.
2017. okt. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

2-es vagyok

...és a másik, hogy érzékeli a meleget, folyamatosan megy a motorja, hogy le tudja hűteni és ez sem a motornak, sem a pénztárcádnak nem tesz jót.

2017. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Egy alkalomtól semmi baja nem lesz, de ha rendszeresen csinálod, az nagyon megterheli a hűtőt, így egyrészt hamarabb tönkremegy, másrészt a pára miatt gyakrabban kell olvasztani, mert hirtelen fagy meg a kicsapódott víz.
2017. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 19. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
10 éve minden nap beteszem a meleg ételt, 4-5 havonta le van olvasztva ki van takarítva... nincs milliós villanyszámlám és olyan brutál pára sem képződik... a hűtő van értem, nem én a hűtőért... leginkább azért nem kell bele meleget tenni, mert sokakba belenevelték ezt a hülyeséget.
2017. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálam az a gond hogy én későn érek haza a munkából. Mire nekiállok főzni kész a kaja . Bealszok mire megvárom hogy kihűljön és betegyem a hűtőbe....
2017. okt. 19. 10:15
 8/10 kovpet ***** válasza:
71%

Nem a hűtőnek lesz baja, hanem esetleg a többi kajának. Ugyanis ha nagy mennyiségű meleg ételt teszel be, akkor az felmelegíti a belső levegőt addig, amíg a hűtő vissza nem tudja hűteni. A meleg meg nem tesz jót az ételeknek, hiszen épp azért vannak hűtőben :)


A hűtőnek nem árt, csak annyiban, hogy pluszban jár a motor meg ahogy írták, több lesz benne a nedvesség, ami lefagyhat.


Ha rendszeresen teszel be meleg kaját, akkor tarts a hűtőben jó pár liter vizet (mondjuk ásványvizes flakonokat, egyesével lehűtve), ezzel biztosítva a hideg tömeget, hogy ne melegedjen fel annyira a hűtő belseje.

2017. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

Semmi.

Csak míg a konyhában ingyel hűl ki szobahőfokra az étel, addig ugyanez a hűtőben pénzért történik. Fizetned kell a plussz költségét a hűtő többlet munkájának.

2017. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha nagyon ki akarok valamit hűteni, akkor a mosogatót bedugom, engedek bele hideg vizet, és beleállítom az edényt. De ha van erkélyed, tedd ki a kaját kihűlni. Nekem nincs.
2018. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!