Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért írják egy konyhai...

Miért írják egy konyhai mérlegre, hogy folyadékok mérésére?

Figyelt kérdés

Ha ott lenne az "is", nem lennének aggályaim.

Fagor BC 150


2017. okt. 22. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem úgy tűnik, csak tej, víz, olaj, stb. mérésre alkalmas, mivel gr. vagy dkg. nincs is rajta, csak ml. jelzés.

Az 5 kg. súlyhatár meg azt jelenti, hogy a tál 1800ml. maximum folyadék befogadására alkalmas, de annak a súlya nem haladhatja meg az 5 kg-t.

2017. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én nem látom a mértékegységeket. Mit mérhetünk a konyhában, ami igazolná ennek használatát, értelmét. A víz 1800 gramm lenne maximum. A tej se sokkal több. Higanyt meg nem mérünk.
2017. okt. 22. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom!:(

A mérleget ugyebár nem látom, csak a leírásából következtettem.

Az enyémen (Sencor)ha a bekapcsolás után nyomkodod a "Mode" gombot, akkor elvben az első opció a súly (weight) a második a tej (milk) a harmadik a víz (water)


De itt elég jó véleményeket olvasni róla:

[link]

2017. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, pontosan itt néztem ki. A szállítás is itt a legolcsóbb, meg maga a mérleg is. Megkérdezem tőlük, meg még máshol is, valaki csak válaszol. Szoktak. :)

Még egyszer köszönöm.

2017. okt. 22. 13:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem.

Külföldi angol nyelvű lapon nem írja, hogy (csak)folyadék mérésére.

Annyit ír, hogy 1gr a pontossága, és ment közben is tárázható. Max 5kg, 1,8l tál kapacitás.

2017. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán kedves vagy. Azóta csináltam magamnak újabb gondot. A Fagor és a Sencor annyira hasonlóak, hogy azt hittem először, tévedésből ugyanazt a képet rakták föl a két mérleghez. Aztán összehasonlíttattam őket, mkettő LCD kijelzős. A Fagor digitális, a Sencor mechanikus. A Sencor javára írják, hogy mérőtálas, de tálas a Fagor is, akkor az esetleg nem levehető? Kezdek megháborodni.
2017. okt. 22. 21:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem írják, hogy nem levehető!

Azt viszont valahol hozzászólásban olvastam, hogy "hasznos az üvegtál". Innen azt gondolom levehető.

Az én ezer + 1 éves (Noé előtti) MoMert mérlegem tálja is levehető.

2017. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is olvastam üvegnek is, aztán meg műanyagnak. Nem megbízhatóak ezek az ismertetések.
2017. okt. 22. 21:53
 9/17 A kérdező kommentje:
Viszont, ha hozzászólásban volt, akkor hihető -érdeekes módon.
2017. okt. 22. 21:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a Sencor van (írtam már róla), levehető a tál és műanyag.

[link]

2017. okt. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!