Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér porcelán tányérról a...

Fehér porcelán tányérról a szilva okozta elszíneződést mivel lehet eltüntetni? Súrolószer nem hozza le.

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Áztatni kell, aztán ecet.
2017. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Hypo, vagy Domestos. Persze utána nagyon alaposan el kell távolítani róla a vegyszert!
2017. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem jön le könnyen az elszíneződés, akkor nem porcelán, mert az tömör, vízálló. A hipó valóban jó, de ha fajanszról van szó, annak a repedezéseibe időnként eltávolíthatatlanul beleivódik.
2017. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
59%
Ha a mázazott részét fogta meg akkor valami gond van a minőségével, a porcelán és kerámia mázról mindennek le kellene jönnie. Ha az alján a mázazatlan részébe ivódott be, mert az ott porózus része, ott nem tudják mázazni mert égetéskor ráolvadna a máz a kemencére, ott az előző két válaszoló szerinti megfelelő. Állítsd bele egy kis ecetbe és kioldja, vagy citromsavba vagy domestos elszínteleníti.
2017. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kalapáccsal, vésővel, finoman!
2017. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lazac84 válasza:

Melamin szivacs, csodákra képes (nekem DM-es van [link] , 4db volt 5-600 forint között, de láttam már ALDI-ban is). Tisztíthatatlannak tűnő kerámiakésről és zománcozott kádról is úgy lekapta az elszíneződést, hogy csak pislogtam.


[link]

[link]

2017. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem citrommal ha bedörzsölöd. A ruhából is kijön citrommal.
2017. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!