Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Paplant illetve párnát ki...

Paplant illetve párnát ki lehet-e valahogy mosni?

Figyelt kérdés
Örököltünk egy hagyatékot, amiben van több paplan és párna is, kisebbek nagyobbak, tollal illetve színes izével (szösz?) töltött paplanok és párnák is akadnak. A tölteléket onnan tudjuk, hogy sajnos egér is volt már benne, mert több évig állt egy helyiségben, így némelyiket itt-ott kirágta az egér, kilátszik a töltelék. Amit lehet azért befoltoznánk (talán ilyen rávasalós folttal) és használnánk is, ha ugye ki lehetne mosni valahogyan, mert kissé egérszagú. Belepisilt az egér. Még huzattal is egészségtelen volna ilyennel takarózni. Tehát a kérdésünk az volna, hogyan lehet kimosni egy paplant, illetve párnát. Kétféle van mindkettőből, vannak tollal illetve színes szösszel töltött párnák, valamint vatelinnel és ugyancsak a színes szöszhöz hasonló de színében fehér "izével" töltött paplanok is vannak. Melyiket lehet, melyiket nem lehet kimosni, mivel és hogyan, milyen hőfokon? Pl mosógépben, vagy esetleg inkább fürdőkádban? Ki tud száradni a vatelin illetve a toll?

2017. okt. 27. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ilyenkor már nagyon nehezen szárad, nyáron lehetkimosni, de jobban jársz ha elhiszed tisztítóba.
2017. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Elvben lehet, de külön a huzatot és külön a tölteléket. A vatelint mosás és szárítás után kártolni kell és úgy tölthető vissza az anginba. A tollat speciális módszerrel szokták tisztítani, ami szappanhabos mosásból, öblítésből, szárításból, majd forró üstben való száraz fertőtlenítésből áll. Az angin belső felületé visszatöltés előtt száraz mosószappannal szokták bekenni pórustömítés céljából.
2017. okt. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2017. okt. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha az egér is össze vissza pisilte már akkor toll ide vagy oda én kidobnám
2017. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ milyen régiek?! Ha néhány éve lettek vásárolva vidd tisztítóba, ott szakszerűen kimossák, de ha régiek én a helyedbe kidobnám!
2017. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

óóóó bocsi,én naiv nem olvastam végig az írást!!!

Domb ki azonnal ezeket az egeres vackokat!! Fertőzés veszélyes minden, amiben már rágcsáló megfordult. Én mindent kidobok, amin látom, hogy bele rágott. Soha nem tudnék ilyenben jóízűen feküdni. Jön a Black friday, fillérekért tudsz rendelni paplant és párnát. Én tavaly az Emagrol rendeltem mindent.

2017. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

bocsi, de mi Szabolcs megyében lakunk még, itt szokott lenni ilyen black friday, vagy mi :|

kidobni nem akarnánk, mert igaz hogy régiek, de még jobb állapotban vannak mint a mi paplanjaink és párnáink, és erre akarnánk lecserélni

ami befér mosógépbe abban kimosom, a többit fürdőkádban, mosópor, kevés hipó, és akkor elmúlik a fertőzésveszély

nyáron kitesszük majd a fűre, és akkor kiszárad alaposan

2017. nov. 3. 01:37
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Black friday a neten van. Én sem Pesten lakom, hanem Hajdú-Biharban. Idén november 24-én, amikor a webáruházakban hatalmas kedvezmények vannak, 50-70%-osak, ingyen házhoz szállítással. Én általában az emag.hu-ról rendelek.
2017. nov. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vatelines töltelékeset gépben alacsonyabb fokon domestossal. A színes ezé alatt mit értesz ? Tört szivacs esetleg ? Azt lehet gépben mosni. A tollat inkább kádban. Vannak még jobb napok amikor süt a nap. Mosd ki őket bátran most. Kiteszed amíg szép az idő nagyjából megszárad. Utána bent a lakásban.
2017. nov. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A vatelinosokat, meg a színes szöszösöket ne mosd, mert csak fölös idő+pénz+energia és dobhatod a szemétbe, összecsomósodik, ki se szárad.

Vidd el tisztítóba, olcsóbb, mint paplanokat venni.

2017. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!