Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Doh penész megelőzés hogyan?

Doh penész megelőzés hogyan?

Figyelt kérdés
Idén tavasszal lett újrabútorozva minden, az előző bútorok hátulja tiszta penész volt,pedig 2 éves bútorok voltak. Most betettem a hajszárítót a szekrény mögé,hogy hadd szárítsa a falat. Elég kellemetlen doh szagot nyom ki. Hogyan előzzem meg ezt? Eléggé tisztaság mániás vagyok :D. De sajnos a bútorok elég fixek,így nem tudok mögéjük férkőzni. Esetleg ha így a hajszárítóval hetente kiszárítom a bútorok mögött? Plusz még szenet teszek mögéjük? Mit ajánlotok? Mert elég egészségtelen,meg a bútorok is tönkre fognak menni. A fűtést már bekapcsoltuk,hogy kilegyen fűtve a lakás

2017. nov. 8. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Magas a páratartalom a lakásban, valahogy csökkenteni kellene.
2017. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a vizesedést

1) páralecsapódás okozza, akkor azt a meglévő hőhidak megszüntetésével és állandó fűtéssel (min 20°C) lehet megelőzni. Ha extrém nagy a páraterhelés érdemes valamilyen páragyűjtő eszközt is berakni

2) külső beázás okozza, akkor meg kell szüntetni az okot és kiszárítani a falat.

2017. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor heti szárítás,macskaalom kihelyezése,a szénről nem nagyon olvastam,ezt anyuék mondták,hogy állítólag jó,de a macskaalom szimpatikusabb,esetleg még plusz Celezit Stop? Vagy nem tudom,hogyan kell leírni :D Szerintem a csatorna nincs elég messze elvezetve a ház falától, szerintem ez is elég nagy ok lehet ,de ezügyben nem tudok jelenleg mit tenni sajnos. :/. Esetleg tavasszal,addig meg hátha karban lehetne tartani ezekkel amiket felsoroltam. :/ Köszönöm szépen a válaszaitokat
2017. nov. 8. 21:56
 4/14 A kérdező kommentje:
Öhm,lehet nagyon hülyén fog hangzani,de mit jelent az,hogy a hőhidak megszüntetése? Ez nekem nagyon kínai elnézést. :O
2017. nov. 8. 21:58
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne ceresit stopot vegyél. Hanem rendes páraelszívó készüléket. Igen, draga, de sokkal olcsóbb, mint 2évente új bútort venni.

Szellőztess minden nap pár percig.

A hajszárítóval semmire nem mész, ha vizesedik a fal. Van lehetőség utolagos szigetelésre is. En a helyedben hívnék egy ezzel foglalkozó szakembert, hogy mérjék fel, mekkora a baj.

2017. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben. A készüléket a bútor közelébe érdemes venni? Meg egyet tudok venni egyenlőre,nem lehet esetleg váltogatni a szobákba? :D. Mennyi ideig kell működnie egy szobába egy nap? Mert most olvasgatom,hogy elég hangos meg ilyesmi. Meg milyet ajánlotok? Ami azért nem több szár ezer
2017. nov. 8. 22:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Hőhíd - az ahol a szerkezetben leesik a hőszigetelő képesség. (átballag a hő a hídon) Ott szeret a pára lecsapódni. Ilyen lehet pl az ablakáthidalóknál, vagy egyéb szerkezetváltásnál - ha nem megfelelő a hőszigetelés vastagsága

[link]

2017. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Aldiban kapható, ez jó:

[link]

Megdöbbentő, ahogy képes egy nap több litert gyűjteni a tartályba. Át lehet helyezni nem kell egész nap menjen, van hangja - mutatja a páratartalmat 55% körül jó.

2017. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem az szúrt szemet, hogy csak most kapcsoltátok be a fűtést, legalábbis így értettem, amit írtál, ha rosszul értettem, akkor bocs, de ezek alapján elég hűvös lehet a lakásban, ez már kedvez a páralecsapódásnak és egyúttal a penésznek is. Fűtsetek rendesen, legyen állandóan minimum 20 fok, akkor is, ha nem vagytok otthon.

Ezen kívül fontos a napi többszöri szellőztetés, de nem úgy, hogy egyenként szellőzteted a szobákat, hanem egyszerre minden ajtót és ablakot kinyitsz, tehát kereszthuzatot csinálsz, ezt elég pár percig csinálni, de legalább naponta kétszer. Ha még így is magas a páratartalom, akkor lehetőleg minden párásító tevékenységet minimalizálni kell, tehát ne a lakásban teregess, főzéskor mindig használd az elszívót, fürdés után mindig szellőztess stb.

2017. nov. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Körülbelül 2 hete kapcsoltuk be a fűtést mindenhol. Előtte csak maximum éjszakánként csak a hálószobába klímával fűtöttünk. Én még most se kapcsoltam volna be,csak a bútorok miatt lett beindítva :D De lehet,hogy így is későn. Szerencsére jó illat van mindenhol,de ahogy tegnap a bútor mögé nyomtam a hajszárítót ,na akkor érződött a doh. :/. Az Aldisat kipróbálom. Köszi a válaszaitokat
2017. nov. 9. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!