Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Domestos helyett?

Domestos helyett?

Figyelt kérdés

Sokat, takarítok+fertőtlenítek a zöld dobozos Domestossal. (benti/kinti kutya + gyerek) Mindenhol az látom/hallom/olvasom hogy szinte ez a legjobb, mintha mindenki ezzel takarítana.

Nálunk 2-3 flakonnal elfogy egy héten.

Viszont nagyon drága szerintem. Arra gondoltam, hogy veszek sima szürke dobozos hypot és rakok hozzá a felmosóvízbe/takarításhoz pl. Jart v valami általános tisztítószert. Így fertőtlenít meg tisztít is.

Szerintetek?


2017. nov. 23. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem túlzásba viszed. Ha a kutya rendesen viselkedik, elég azokat a felületeket fertőtleníteni, amiket összejárkál. Ilyen szempontból bőven elég egy kis hypo a felmosóvízbe. Slussz. A túl sok fertőtlenítés hosszú távon árt az immunrendszereteknek.
2017. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen egyet értek. Totál felesleges amit csinálsz. Nem próbáltad még sosem átgondolni, hogy ennyi klór van otthon a levegőben, a kutya mancsának sem tesz jót ha azon járkál.

A steril felület csak egy ideig tart, utána leggyorsabban a káros baktériumok szaporodnak el rajta, kiszorítva a jókat.

teljesen elég ha sima tisztítószerrel (mosogatószer) felmosol, mert felszedi a koszt, zsírt, nem hagy foltot, és a felületaktív anyagok a baktérium nagy részét is összeszedik. Ezek meg akkor okoznak csak problémát, ha jelentősen túlszaporodnak.

2017. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kutya van lakásban. Mindennap a konyha, fürdő, hypo + mosogatószeres vizzel van felmosva. Van, hogy naponta többször. Én is szeretem a Domestos, de nem éri meg az ára.
2017. nov. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, de szerintem nem árt alaposabban fertőtleníteni, ahol állat is van a házban. Nem túl közeli ismeretségi körömben tudok olyan személyről, aki macskavizelettől vakult meg.


Naponta 2x mosok fel, szőnyeg nincs sehol, minden este körbelöttyintem a WC Domestossal, az ülökét és a csapokat is lemosom, a kutya tálját is minden etetés után elmosom Domestosos vízzel (persze utánna elöblítem), a kutya plédjeit is hetente átmosom Domestossal, és a fekhelyét is heti 1x fertőtlenítem. A fürdőkádat/zuhanyzót, fürdő és konyhai csempét is hetente Domestossal tisztítom. A hűtőt, asztalt, bútorokat is hetente.

Ez szerintem nem sok.

2017. nov. 23. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
neked nem.
2017. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, te aztán jó sokat takarítasz, ez rengeteg vegyi anyag, én tuti inkább valami öko tisztítószert vennék, max heti egyszer fertőtlenítenék. Nálunk nincs állat, gyerek kettő, kizárólag a wc-t fertőtlenítem, semmi mást, azt is csak hetente.
2017. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

lidlben van cleffekt klóros tisztítószer

olyan mint a domestos csak erősebb és 1,5 liter kerül 430 ft-ba

2017. nov. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!