Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit rontok el a takarításban?

Mit rontok el a takarításban?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, 60nm-en. Minden nap felmosok, de tiszta kosz a padlónk. Ha fehér zokniban lennénk napközben, akkor tiszta piszok lenne. Csupa szösz, piszok. Mindenhol felmosok, és mégis. Pedig ha másnál megyek vendégségben, náluk olyan tiszta mintha akkor száradt volna fel a járólap/padló. Olyan tisztán tarthatónak tűnik egy panel, de én minden nap küzdök vele, sikertelenül. Ki hogy csinálja?
2017. nov. 27. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden hónapban kimostam a mopot 90 fokon, meg a vödröt is kiforráztam, és hagytam állni ecetes-Domestosos vízben. Illetve 2-3 alkalommal felsöpörtem, mielőtt felmostam, és cipőben csak az előszobáig jöhettek be.
2017. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a seprűt picit benedvesíted, jobban felszedi a pici, láthatatlan retket is, viszont a lapátra nehezebb felseperni.
2017. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Havonta cserélem a fejet, minden nap domestosossal mosok, és áztatom is benne a fejet, nem lehet ilyen gond. :/
2017. nov. 27. 16:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha műanyag borítású a padló, akkor az elektrosztatikusan feltöltődik és magához vonzza a porrészecskéket.
2017. nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lesz olyan gyorsan piszkos? Cipőben mászkáltok bent?

Mi heti kétszer porszívózunk, két hetente mosok fel és egyáltalán nincs kosz. Mondjuk nem is mászkálunk be cipővel.

2017. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig ha másnál megyek vendégségben, náluk olyan tiszta mintha akkor száradt volna fel a járólap/padló."


Merthogy nagy valoszinuseggel tenyleg pont akkor szaradt fel. Ne abbol vonj le kovetkeztetest, hogy masnal mi van, mikor epp vendegeket varnak. Olyankor mindenkinek tipp-topp a lakasa. Ugorj at hozzajuk mondjuk csutortok este, varatlanul.

2017. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Felmosás előtt porszívózni, vagy söpörni kell, így csak szétkened a koszt. Felmosni két ütemben jó: először bőven nedves moppal mosol fel, aztán jól kicsavarod és szinte szárazzal. Így a vízzel a koszt is felszedi. A mopot ki kell mosni, vagy egy-két havonta cserélni. Amúgy én hetente mosok fel, hétközben csak söprök, és csak ha valami nagyobb folt keletkezik, azt feltörlöm. Cipővel nem mászkálunk a lakásban.
2017. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mindennap felmosol egy 60 m2-es lakást (ami totál túlzás) és koszosnak tartod a padlót, akkor vagy tisztaságmániás vagy, vagy pedig cipőben járkáltok bent.

Más alternatíva nincs!

A szösz az nem piszok, az még egy steril műtőben is lehet a földön, mert a szövetekből pottyan ki.

2017. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne moppot használj, hanem mikroszálas felmosófejet.

Válts többször felmosóvizet.

Felmosás után törröld át száraz ruhával a padlót.

Használj padlóápolószert, szép fényt ad a padlónak.

2017. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent valóban úgy csinálsz, ahogy írod, akkor csak arról lehet szó, hogy nagyon poros maga a hely. Általánosságban elmondható, hogy a panelek valamiért sokkal porosabbak, erre még rátesz egy lapáttal, ha forgalmas környéken van a betondzsungel közepepén. Mi hetente egyszer mosunk fel, naponta megy egy kört a robotporszívó (ami azért nem túl alapos, egy gyors sepréssel ér fel kb) nem mászkálunk bent cipővel és ennyi, nem szokott kosz lenni. Igaz, ez egy vidéki családi ház, nem nagyon van por, csak amennyi magától "keletkezik" egy házban, amiben élnek.
2017. nov. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!