Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A kályhának lesz valami baja,...

A kályhának lesz valami baja, ha gázolajjal gyújtok be?

Figyelt kérdés

Ugyebár azt tudom, hogy baromi büdös és kormozik (nem utolsó sorban veszélyes is, ha nem bánunk vele ügyesen), de apám (mivel még vele élek, s még csak gimnazista vagyok, így nem is nagyon tudok vele mit kezdeni) képtelen felfogni azt, hogy a fát be lehet vinni a pincébe, vagy le lehet takarni, így nem elsz vizes, valamint azokat a fene száraz gallyakat is át lehetne hozni nagyapáméktól (neki van szabadideje elég, nekem nincs túlzottan sok, így nem fogok átugrálni fáért naponta, valamint vitázni sem lehet vele, mert elég gyorsan dühbe gurul), na de erről ennyi elég. A lényeg, hogy a normálisabb fa hiánya miatt marad a papír és gázolaj kombó. Na de a kormon és a szagon kívül lehet valami baja a kályhának, vagy alkalmas erre a célra is a gázolaj?

A válaszokat előre is köszönöm, és bocs, ha egy kicsit elkanyarodtam más témába is, de úgy gondolom, meg kellett magyarázni az okokat dióhéjban! :)

(és ismerem a google-t, csak megjegyzem. :"D)



2017. dec. 9. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kályhák nem oldódnak gázolajban, szóval nem.
2017. dec. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Három cserépkályha,és egy kandalló szolgál a házunkban...

Évtizedek óta kukorica csutkára öntött gázolajjal gyújtunk be.

Egy literes kólásflakon kupakját kifúrtam 3-s fúróval abban tartom a gázolajat. Egy ilyen feltöltés kb.2~3 hétig elég.

A flakonra mindig az erre a célra elrakott rossz zoknit szoktam ráhúzni,az felszívja az esetleges visszafolyt anyagot,és így nem lesz büdös a kéz az olajtól. Ha újra töltöm, kicserélem másikra.

Bemártani nem igazán jó,hisz az a mennyiség fölöslegesen sok egy begyújtáshoz,és el is csöpöghet,vagy visszafolyhat a kézre.

2017. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Begyújtásnyi mennyiségtől nem lesz baja.


Én a szelektív kukából szoktam elhozni a nem festett újságokat meg venni 5 ezerért gyújtóslécet és egész télre elég.

2017. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fűrészporra öntött (kb 0.5-1 dl) gázolajjal oldom meg a gyújtós szerepét mindig, vagy fáradt olajjal. Ez nem olyan mennyiség, hogy a kazánban kárt tegyen.
2017. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy vizes fával tüzeltek, sokkal nagyobb kárt tesztek a fűtésrendszerben, mint a begyújtásokhoz használt gázolajjal.
2017. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, hasznosak voltak! :)

Még kezdő vagyok ehhez, szóval nem nagyon értek hozzá, hogy mi árt és mi nem a kályhának.

2017. dec. 10. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!