Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rendes takarítónőt hol lehet...

Rendes takarítónőt hol lehet találni?

Figyelt kérdés

Nagyon belefáradtam már a keresésbe. Másfél szobás budapesti lakásomba kerestem egy olyan takarítónőt, aki kéthetente eljön, elvégzi a munkát, és ezzel megkönnyíti az életemet. Nem voltak nagy elvárásaim, csak annyit kértem, amennyit én is meg tudtam csinálni (amikor egészséges voltam).


A rossz tapasztalataimról lassan már könyveket tudnék írni... Volt olyan, aki már a próbanapon nem csinált semmit, vagy elbújt a fürdőszobába és SMS-ezet, vagy folyton jött utánam, hogy beszélgessen...


Olyan is volt, aki a próbanapon szépen dolgozott, nagyon örültem neki, kedveltem. Ezután viszont minden alkalommal egyre többet késett, egyre kényelmesebb volt, amit megbeszéltünk, nem csinálta meg, beszélgetni viszont szeretett volna, egyre többet, hogy addig sem kelljen dolgozni.


Sok olyan nő van, aki elvállal több lakást, egyik lakásból rohan a másikba, igyekszik nem elfáradni egyikben sem, és ez a munkáján is látszik.


Nem értem, miért gondolják azt, hogy a tulajdonos nem veszi észre, mit csinálnak...


Ha lenne egy valóban becsületes, tisztességes hölgy, nagyon tudnám megbecsülni. Régen volt egy ilyen takarítónőm, annak idején friss nyugdíjasként vállalta a munkát, és neki köszönhetem, hogy jó néhány évig nem volt semmilyen gondom a takarítással. Mindig ugyanúgy, szépen dolgozott, akkor is, ha nem voltam otthon, és akkor is, ha senki nem ellenőrizte, hogy mit csinál. Most már idős, és nem egészséges, munkát nem tud vállalni, de a viszonyunk olyan, mintha rokonok lennénk, a gyermekem születésnapjára mindig meghívjuk. A gyermekem a saját nagymamájánál is jobban szereti!


Nem tudom, hogy ilyen takarítónőt hol, és egyáltalán lehet-e még találni?



2018. jan. 6. 01:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

"Rendes takarítónőt hol lehet találni?"


Pl.: Szegeden

2018. jan. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz. Az egyik ismerősöm is megpróbált mindent, de semmi sem vált be. Ő is pesti.
2018. jan. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem is értem... Pedig legtöbb rendes háziasszony, családanya, stb. tud rendesen takarítani. Nem kell hozzá iskolai végzettség. A nagymamám és édesanyám egy kis faluban éltek, csak az általános iskolát végezték el. Szépen, precízen takarítottak. Én ezt láttam otthon, erre lettem nevelve. Most is megcsinálnám, ha egészséges lennék.


Ezért nem értem, hogy az a sok nő, aki takarítónőként vállal munkát, miért nem tud, vagy nem akar rendesen dolgozni?

2018. jan. 6. 03:54
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Az lehet, hogy nem kell hozzá iskolai végzettség, de valahonnan meg kell tanulni a "technológiát". Valamikor munkahelyemen a takarítónő Sári néni mondta, hogy őt bizony valamikor Ibrányban a nagytiszteletű asszony tanította meg a takarításra, vasalásra és egyéb háztartási tevékenységekre. Ma a sokféle takarítógép, vegyszer és egyebek korában kell bizony anyagismeret és gép/készülék kezelési ismeret is. És hát persze nem kell kihagyni a számításból, hogy a jelenlegi jogszabályi környezet sem igazán kedvez ennek a "feketemunkának". Merthogy ugyebár bárhonnan is nézzük, az ilyen háztartási kisegítő munkát jogilag be kellene jelenteni alkalmanként és a megbízónak fizetnie is kellene az állam felé valamennyit. Akkor viszont a takarítónő már valahol regisztrálva lenne és az ilyen ellenőrzési kitettség hátterét nemigen vállalja épeszű ember. Főállású vállalkozó takarítónő meg a saját munkájára alapozva rövid idő alatt tönkremenne a rengeteg adó, kamarai hozzájárulás, TB meg ki tudja még milyen járulékok mellett (pláne, ha ezek adminisztrálására még könyvelőt is kellene alkalmaznia).
2018. jan. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Több privát levelet kaptam, mindenki azt írta, hogy érdeklődjek az ismerőseim között, tud-e valaki ajánlani takarítónőt.


Ezen már túl vagyok, nem tud ajánlani senki! Azért írtam ide.

2018. jan. 6. 13:51
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is keresek...
2018. jan. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
egy egy alkalomra mennyit fizetnél, vagy órára?
2018. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Hol kellene takarítani?

Miért fontos, hogy takarítóNŐ legyen?

Manapság sok férfi rendesebben végzi ezt a munkát, mint néhány nő.

2018. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

1.200,- és 1.500,- Ft között szoktak kérni egy órára.


Az, aki legutóbb volt nálam, 1.500,- forintot kért óránként. Azt mondta, hogy ő nem olcsó, de rendesen, nagyon szépen, precízen dolgozik.


Kamus, hazug nő... Semmi sem volt igaz abból, amit mondott. Csak az időhúzáshoz értett, és ahhoz, hogy beszélgetéssel feltartson. És, mindig késett.


A rábízott egyszerű munkát, pl. azt, hogy a konyhai bútort letakarítsa, olyan hanyagul végezte el, hogy valahol egy kicsit megtörölte, a nagy részét pedig egyáltalán nem...

Mindezt 1 óra alatt! Egy pici, alig 6 nm-es konyhában, ahol alig van bútor!


A mosogató tálcához és a csaptelephez hozzá sem nyúlt!

És, a csempét, a konyhapult mellett is megbeszéltük, hogy lemossa. Ehhez sem nyúlt hozzá...

2018. jan. 7. 18:14
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as:


Általában a nők vállalnak ilyen munkát, még nem nagyon hallottam arról, hogy férfi jár lakásokba takarítani.


Az viszont tény, hogy nem az ember nemétől függ az, hogy tisztességes, precíz és igényes-e.

2018. jan. 7. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!