Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecettel wc-ülőkét, kád szélét...

Ecettel wc-ülőkét, kád szélét takarítani lehet?

Figyelt kérdés

#takarítás #ecet #természetes tisztítószer
2018. jan. 18. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne lehetne???? de a vízkőoldó gyorsabban eltünteti a vízkövet, más csodát ne várj az ecettől mert nem igazán tisztít jól
2018. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
#1 Nagy tévedés... az ecet a legjobb vízkőoldó, akárki akármit mond. Meg a citromsav. Önts a vízforralóba egy kis ecetet, meglátod fél óra múlva már fel is oldotta teljesen a vízkövet.
2018. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van ilyen "vegyszersovány" fürdőszobai tisztító, azzal szoktam, de elfogyott :(. Kicsi babám miatt ódzkodok a vízkőoldótól ezért kérdeztem. Citrom sajnos nincs most itthon.
2018. jan. 18. 11:21
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom mit várnak az emberek az ecettől (4-6% ecetsav). Enyhe vízkő oldó hatása van, fertőtlenenítő hatás nulla. Igazi vízkő oldás csak nagyobb koncentrációjú: 10-20%-os ecetsavtól várható, akkor is inkább magasabb hőmérsékleten, viszont illékonysága miatt a gőzök erősen ingerlik a légutak nyálkahártyáját. Ezért vizes törlőruhával lényegében ugyanolyan eredményt lehet elérni, mintha ecetes volna.

(valamikori kémia tanár)

2018. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Első vagyok.

Kedves második azért ne hasonlítsunk már össze egy vízforralót a kád szélével....az én kádam nem kezdené melegíteni, sőt a tetőt se tudnám rácsukni,hogy ne fulladozzak és ha az ecettel átitatott rongyot dobnám rá nah akkor tudna az az ecet dolgozni mert amúgy lefolyna onnan.

2018. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Már bocs, de mi köze a kicsi babádnak a vízkőoldáshoz? Ne igya meg, ne nyalogassa, használat után öblítsd le, ennyi.
2018. jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy pl én magam is allergiás vagyok a legtöbb vegyszerre, akárhogy öblítettem pl a Domestost régebben, akkor is megjelentek rajtam kiütések, ha hozzáértem a tisztított felülethez. Egy baba bőre sokkal érzékenyebb. Inkább nem kockáztatok.
2018. jan. 18. 12:03
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

"Kedves második azért ne hasonlítsunk már össze egy vízforralót a kád szélével...."


Én elhiszem, hogy van itt kémiatanár válaszoló, aki ért ehhez, de a tapasztalatom az, hogy még a jól felhígított ecet is képes oldani a vízkövet, persze idő kérdése.

Én meleg vizet engedek a kádba, és teszek bele 20%-os ecetből 1 litert. Egy éjszaka alatt gyönyörűen lehozta a vízkövet egy áttörlés után.

WC ülőkéhez (vagy akár kád széléhez is; ahol a víz nem áll meg) pedig tényleg hatásos a meleg ecetbe mártott törlőrongyot ráteríteni a vízköves helyekre.

2018. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

#8 vagyok.

Persze hozzáteszem, nem tele töltöm a kádat, csak kb. negyedig, az egy üveg. De a fél kád két üveg is simán vállalható és olcsóbb mint bármelyik tisztítószer - és még hatásosabb is.

2018. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Azt hogyan csináljátok, hogy a wc ülőke vízköves lesz???

Amúgy a meleg ecet oldja a vízkövet, de olyan büdös gáz termelődik közben, hogy minimum összehányod magad, vagy elájulsz.

2018. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!