Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van bevált praktikád koszos...

Van bevált praktikád koszos szőnyegre?

Figyelt kérdés

Vettem egy szőnyeget a nappaliba. Egy éves a babánk, még rengeteget megy négykézláb. Így melegebb a padló.

De ez a szőnyeg szinte issza magába a koszt! Természetesen bent papucsban vagyunk, nem jön be cipővel senki. A lakás többi része parkettás vagy járólapos, naponta söpröm, felmosom.

A szőnyeget is naponta porszívózom. De olyan, mintha nem történne semmi. :( A porszívó jól működik.

A szőnyegtisztó por pénzkidobás, egyszer próbáltam (másikon), onnantól ragadt, kétszer kellett kárpit tisztító géppel kitakarítani, mire eltűnt.

Káprittisztítót most nem tudok bérelni.

Nincs valami tuti házi praktika? Nem merem a kicsit letenni, úgy néz ki a szőnyeg. :(

Lassan ott tartok, hogy kidobom. :(



2018. jan. 25. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Én szépen feltekertem és elraktam pihenni.

Abszolút nem szép és nem is illik a nappaliba,de 2 csomag puzzle szivacs szőnyeg (habtapi) tisztítás,melegség,puhaság szempontjából maga a tökély

2018. jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én vízbe öblítőt szoktam tenni és nedves kefével átkefélem. Előtte alaposan le kell porszívózni. Szépen kiszed mindent, amit a porszívó benne hagyott, frissebb, élénkebb lesz a színe is.
2018. jan. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vizes porszívó (takarítógép) a megoldás.

Kár minden mással kísérletezni, mert nem lesz "jó" az eredmény.

Addig félretenném, míg nem tudom géppel megdolgozni.

2018. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pedig ruhákhoz használt mosószerrel és meleg vízzel szoktam átkefélni. Összekeverem vízzel, ráöntöm kicsit hagyom rajta hatni, átkefélem és szép lesz.
2018. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most takarítottam a szőnyegünket az alábbi egyszerű módszerrel: háztartási szódabikarbónát szórtam rá, kefével beledörzsöltem, hagytam rajta kb. 1 órát. Ezt követően pedig a szódabikarbóna port kiporszívóztam a szőnyegből. Szép lett!
2018. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!