Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 12-13 óra házimunka sok egy...

12-13 óra házimunka sok egy héten egy embernek munkahely mellett? Elköltöznétek e-miatt egy szép családi házból egy kisebb lakásba? 46F

Figyelt kérdés

Szerintem sok, de ennyi kell, hogy minden úgy ahogy rendben legyen és messze nem is tökéletes minden. Nagy vonalakban:

- kert, fűnyírás, favágás , fűtés átlagosan heti 5 óra

- takarítás heti 5 óra

- főzés, mosogatás , bevásárlás heti 7 óra

- mosás , vasalás heti 2 óra

A megoszlás még durvább apa ( én) 12-13 óra, anya 5-6 óra , gyerekek 1-1 óra. Mindketten dolgozunk, de nekem elvileg több a szabadidőm pedig ugyanannyit vagyunk távol otthonról a munka miatt, csak én heti 3-4 napon a feleségem 5 napon dolgozik. Amikor a nejem hazajön hulla fáradt,mindennel unottan foglakozik. Mondtam, hogy adjuk el és menjünk egy lakásba, de az az érv, hogy kell a gyerekeknek a kert. Többet nem akar otthon dolgozni, szerintem fáradt és lusta. A kollégáim a szabadnapjaikon uszodába járnak, túráznak a hegyekben, bicikliznek én meg izzadok a rohadt kertben a fűnyíróval, stihl fűrésszel és takarítom a koszt a lakásban, főzök , mosok stb. Elegem van. Felvenni takarítót , kertészt nem tudunk, nem futná rá és még jelentkező sem lenne itt falun max. alkeszok.

A 3-4 munkanapom úgy jön ki, hogy 12 órás műszakokra van elosztva a heti 40 óra havi bontásban , ráadásul 2 órával előbb indulok és 1,5 órával a műszak vége után érek haza, szóval ezek a napok kiesnek. A maradék napokon otthon gürizek.


2018. febr. 9. 11:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha elköltöztök is, a takarítás, főzés, mosogatás, bevásárlás, mosás, vasalás, egyéb benti házimunkák megmaradnak. A kinti munkák esnek ki, ami azért egy nagy ingatlan esetében sok idő lehet, főleg ha csak az egyik fél csinálja.

Nálunk a férjem utálta ezeket a kinti melókat, ezért eladtuk a családi házat és vettünk egy kicsi kertes sorházat, ahol minimális volt a kinti meló, de a gyerekek is ki tudtak menni.


Később egyébként, már kiskamasz kortól egyáltalán nem érdekli őket a kert, az udvar, inkább az, hogy minél közelebb legyenek a barátok és a bulihely, na meg jó legyen a tömegközlekedés.


Egyébként nem mindenkit idegesít, ha nincs rendben a háza környéke, engem kifejezetten zavart, ezért is állapodtunk meg a költözés mellett.

De írhatunk mi itt bármit, neked az asszonnyal kell ezt megbeszélni.

2018. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem neked alapvetően nem a házimunkával van bajod.:-) Egyébként ebből néhány dolog simán elhagyható, ha mindenki tud enni a munkahelyén, iskolában főtt kaját. Bevásárolni elég egy héten egyszer, max kétszer, a közbenső napokon a friss kenyér, tej megvétele nem tart órákig (én a nagybevásárlást is elintézem 4 emberre félóra alatt, csak céltudatosság kérdése.) A takarításba, mosogatásba jobban be lehet vonni a gyerekeket, persze koruktól függően. Egyszóval én biztosan nem adnám fel a kertes házat egy lakásért, max néznék bent a városban, ahova dolgozni jártok egy kisebbet, kisebb kerttel. Csak az ingázáson megspórolt idő több szaadidőt, jobb közérzetet biztosít.
2018. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%

A háztartáshoz kapcsolódó dolgok mindenütt megvannak, ez nem kertes ház függvénye.

Ezek meglesznek, akárhova költöztök.

A mosásba manapság nem szokás belehalni, mert csak be kell tenni és kivenni, a gép végzi.

Főzni sem kell mindennap, elég hétvégére, egyébként este bőven elég a hideg kaja. Napközben mindenki távol van és ott eszik, gondolom nem éthordóban lötyögtetitek a kaját suliba, munkahelyre.

Szombat délelőtt egyikőtök a gyerekek bevonásával ripsz-ropsz kitakarít, a másik meg megfőz.

Utána lehet menni uszodába, vagy túrázni.

Nyáron van fűnyírás, télen van favágás.

Nyáron nem kell naponta/hetente füvet nyírni, mert gondolom nem golfpályát üzemeltettek, a fát meg lehet kuglizva is venni, de ha nem akarod, fogd fel testmozgásnak, legalább nem kell kondizni járnod.

Ha mégis nyíratni akarod a kertet, akkor ne zavarjon, hogy aki a fűnyírót tologatja, egyébként szokott inni, neked ahhoz nincs közöd, a lényeg, hogy tisztességesen megcsinálja.

Ne mondd, hogy lehetetlen erre embert találni, rengetegen foglalkoznak ezzel nyáron, még szünidős gyerekek, fiatalok is.

Beszéljétek meg a családban a dolgokat, mert minden csak akarat és szervezés kérdése!

2018. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Előző vagyok

Egyébként a 12-13 óra hetente, az napi bontásban 1 és 3/4 óra naponta, de okos szervezéssel még ez is lecsökkenthető napi max 1 órára, az meg mindenki számára kibírható.

2018. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%

Ti testületileg a hétből 21 órát fordítotok a házi munkákra?

Tehát majdnem egy egész napot hetente?

Én azt mondom, az csinálja nálatok, akinek ilyen túlzott elvárásai vannak nálatok! ... de az aztán szó nélkül!

Rugalmasság a varázsszó Kérdező!

2018. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
74%
Itt alapvetően a munkamegosztással van a gond, egyenlő arányban kellene, hogy mindenkinek jusson idő pihenni és kikapcsolódni is.
2018. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A fűnyírás 6 óra egy alkalommal, ezért írtam éves átlagot. Óriási a terület és traktorral is nyírom, tavasszal hetente , majd 10 naponta és abban bízom, hogy mielőbb kiég és akkor elég 3 hetente :) Ja, van rá vállalkozó 1500 Ft órabértől felfelé, nem sokallom, mert én nem nyírnám másnak ennyiért, ne haragudjatok ennyi pénzt nem tudunk rááldozni.

Mindenki a munkahelyén, suliban ebédel, de a heti 7 hideg vacsora azért nem lenne normális dolog, nem főzünk naponta csak 3-4 alkalommal egy héten.

Igen az ingázás ideje és a kieső kerti munkák mindenképpen nagy időnyereség lennének. Városon lehet kaját is rendelni vagy beülni egy gyors kajára. Benzint is sokat spórolnánk és ált. egy lakás rezsije kevesebb jóval, mint egy házé.

2018. febr. 9. 12:42
 8/26 A kérdező kommentje:
Egyenlő munkamegosztás nem lehetséges, többször nekifutottunk, de hiába. Egyszerűen nem csinálja meg, fáradt, fáj valamije stb. a kislányom szerint lusta.
2018. febr. 9. 12:45
 9/26 anonim ***** válasza:
27%
Ha ilyen óriási a terület, nem lehet kiadni egy részét? Nem pénzért, egyszerűen csak ingyen művelésre, a termény meg az illetőé. Vagy beültetni gyümölcsfákkal, esetleg lekeríteni a felét és fenyőket tenni oda? Az alatt nemigen kell nyírni a füvet, karácsony előtt meg ki lehet árulni, friss vágással. Évekig háznál vettem karácsonyfát, 24-én reggel frissen, ott előttem vágták ki, legallyazták, amennyire kellett, be is faragták a tartóba, amit vittem, csak erről jutott eszembe. Vízkeresztig alig hullott róla tűlevél, nem úgy, mint a piacokon árult, már október-november táján kivágott fákról. Az mondjuk igaz, hogy egyszeri befektetést igényel a csemeték beszerzése.
2018. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hidd el sokféle megoldással próbálkoztam a területet illetően és a legegyszerűbb a fű. Voltak birkák is, de a füvön kívül mindent szétrágtak. Volt kukorica. Voltak nyárfák, akác, lett egyszer sok tűzifa és évente 10 m3 falevél. A szomszédban volt fenyő pár évig, de egyet sem adtak el, rossz a talaj kiszáradtak. Ingyen sem kell senkinek művelésre, a falusi telkek nagy részén kaszálnak, de nem ám az állatoknak, hanem a parlagfűbírság miatt...Tényleg nagyon belefáradtam már nem látom értelmét semmilyen tekintetben a falusi életnek.
2018. febr. 9. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!