Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hétvége óta használok először...

Hétvége óta használok először mosogatógépet. Só, öblítő a maximum szintre töltve. Tabletta Finish classic. A program után mégis mindenről csöpög a víz illetve foltos minden?

Figyelt kérdés
Mi lehet a baj? Miután a gép leengedi az utolsó öblítő vizet már csipog is, hogy kész van, ez idő után meddig hagyjam még csukva az ajtót, meddig szárít?
2018. febr. 13. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ne hagyd csukva, nyisd ki!!
2018. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de akkor még minden vízcseppes,és még rondábban szárad minden :(
2018. febr. 13. 13:28
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is így jártam anno, kihívtam a szerelőt (garanciális) ő mondta, hogy műanyagot nem szárít a gép, azokat sajnos törölgetni kell. Enyém Indesit, de biztos a többinél is így van valamiért.

Ha neked viszont a nem műanyagok maradnak vizesek, akkor az hiba.

Megjegyzem a tablettához nem kell még külön öblítő, mert benne van.

Bár vannak akik makacsul ragaszkodnak hozzá, de teljesen felesleges, csak több vegyszert kell a gépnek leöblítenie az edényekről, aztán vagy sikerül, vagy nem.

2018. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

ez a legalapabb tabletta. nem hiszem a 1:xy tablettákban valamiért.

azt nem értem h mikor beengedi a levegőt, már rögtön sípol h készen van. és minden vízcseppes és foltos.

még tapasztalgatom a hétvégén hátha rájövök :)

2018. febr. 13. 13:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen programot használsz? Ha valamelyik Eco-nevűt, akkor nincs benne valószínűleg normális szárítási program. Illetve nem mindegy az sem, hogy állnak az edények a mosogatógépben, az öblös dolgok az öblös részükkel lefelé, a laposak nagyjából függőlegesen álljanak.


A mosogatógépet szakember helyezte üzembe vagy ti raktátok be a helyére? Ez utóbbi esetben vedd elő a használati utasítást, nézd meg, hogy lehet a vízkeménységét beállítani és állítsd be a nálatok lévő értékre. A száradás után foltos poharak azért szoktak lenni, mert kevés sót adagol az öblítés vizéhez a gép (ennek másik oka az is lehetne, hogy kifogyott a só, de ezt mivel új gép, gondolom kizárhatjuk). Sóként regeneráló sót öntöttél bele, nem az élelmiszerhez használható sót, ugye?


A program befejezése után érdemes azonnal kinyitni az ajtót.

2018. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Automata általános programot használtam. eddig csak "átmostam" az edényeket, álltak a pincében még nem lett kész a ház. de minden nagyom ronda lett. a hétvégén már lesz főzés is akkor majd kipróbálok egy másik erősebbet is.


mindent előírás szerint csinálta: só-öblítő a max szinten. minden jól lett bepakolva, szóval még lehet a programmal lesz a gond

2018. febr. 13. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Az adagolási beállításoknál is fel van húzva max. szintre?


Tabletta helyett - mivel használsz amúgy is öblítőt és sót is - érdemesebb por alakú szert használni. Ez sokkal jobban feloldódik a vízben, ezért lényegesen tisztábbak lesznek az edények.

2018. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A beállítások közül valami nem jó - ugyanis nem kell minden maximumra álltíva, sok esetben azért marad foltos, mert sok a só, vagy az öblítö - a beállítás attól is függ, hogy mennyire kemény a víz nálatok.

Emellett a legtöbb tabletta rosszabb eredményt ad, mint a síma por, föleg, mert a kombinált - "legjobb" - tablettákban már eleve van só meg öblítö, emellett igencsak túladagolja a tisztítószert is és így garantáltan túl sok lesz a gépben. A por alakú jobb, mert az csak mosogat, illetve jobban lehet adagolni is.


Van, amelyik program szárít, de nem mindegyik, viszont amikor azt jelzi, hogy kész, utána már semmi esetre sem szárít. Ilyenkor azonnal ki kell nyitni az ajtót, hogy el tudjon párologni a gépböl a víz, mert csukott ajtónál az edényekre csapódik le.

2018. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
2018. febr. 13. 14:05
 10/11 anonim ***** válasza:

szintén a beállításnál lesz probléma...

pl öblítőnél gondolom írja mert nekem mind a 2 gép használatijába benne volt az,hogy:

ha kékes csíkok jelennek meg az edényeken akkor állítsam kevesebbre, ha vízcseppek vagy vízkő látható az edényeken akkor magasabb értékre állítsam.

plusz írja,hogy gyárilag közepes szintre van állítva az öblítő.

2018. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!