Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Cserépkályhát hogyan lehet...

Cserépkályhát hogyan lehet kívülről szépen megtakarítani?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk be egy olyan házba, ahol az előző lakó nagyon elhanyagolta a cserépkályhát, kívülről nagyon el van koszolódva. Olvasgattam a témában, de mindenhol az jött szembe, hogy max enyhén nedves ronggyal töröljem át...na az itt kutya fülét se ér! Valakinek valami jól bevált ötlet?
2018. febr. 18. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Száraz ronggyal kell áttörölni,mert a nedves mindig csak elkeni .
2018. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a melléképületben van,ahol a spec dolgokat,amelyek nagy kosszal járna, azokat főzzük~sütjük.Pl. jószágoknak meleg víz,kutya kaja főzés,de ha disznóvágás van,azt is itt csináljuk,vagy a lekvárfőzés...ilyesmi.

Úgy hogy kap szegény öreg (kb.35éves)cserépkályha.


Épp a hét végén takarítottuk le. Mi hideg zsíroldót fújtunk a csempékre,és dörzsis szivaccsal síkáltuk. gyönyörű lett.Pedig rücskös a csempe,de a mintákból is kiszedett mindent,pedig még rácsapódott lekvár is volt rajta.

Csak a zsíroldót utána maradéktalanul töröld le vizes ruhával.

Még a vas ajtókat is így csináltuk,nagyon szép lett. Vegyél fel kesztyűt!!!

2018. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom először vegyszermentesen, mert félek, hogy felmarja a csempét a zsíroldó. Ha az nem szedi le, kénytelen leszek valamit ráfújni.
2018. febr. 19. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyszerű gyengén mosogatószeres meleg vízbe mártott, jól kicsarat törlőkendővel szoktam letörölni és azonnal szárazra törlöm. Nem vizezem be az egész kályhát csak négy-öt csempét mosok le egyszerre.
2018. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tűzzománc...nem bántja a zsíroldó!
2018. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!