Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosószódával (nátrium-hidroxid...

Mosószódával (nátrium-hidroxid) lehet mosni 95°C-on?

Figyelt kérdés
Próbálta már valaki 95°C-on? Én eddig csak 60°C-on mertem, mivel erősen hőtermelő lúg.
2018. ápr. 12. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
A mosószóda nem nátriumhidroxid (az a marólúg), hanem a nátriumkarbonát. Óriási különbség. Vigyázni kell, mert ha aluminium is van a mosófolyadékkal érintkező fém részeknél, akkor azt előbb-utóbb károsítja és tönkremegy a mosógép.
2018. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Nem fogja felforralni a vizedet; több mosószerben is megtalálható. Nincs alu a mosógépekben (akkor már 100x szétesett volna a gépem)
2018. ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Amikor az egyik Bosch mosógépünkről szó szerint leesett a dob, akkor a szerelő megnézte és azt mondta, volt egy széria, ahol a dob felerősítését aluminium szerelvényekkel oldották meg és azok egy idő után nem bírják a mosóporokban levő lúg oldó hatását.
2018. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha szakács, vagy autószerelő a férjed, és tele van dzsuvával a vászonból(!) készült ruhája - akkor még én is ajánlom, hogy tégy mosószódát (Na2CO3) a mosóvízbe a mosószerhez.

De egy átlagos foglalkozású emberek alkotta átlagos háztartásban semmi szükség nincs a mosószóda alkalmazására.

Az átlagos mosószerekben van vízlágyítószer is, és mosó, tisztító hatású detergens is. Teljesen felesleges erősen meglúgosítani a nátrium-karbonáttal a mosóvizet.

És a finom cuccokat megviseli, a gyapjú és a selyem meg egyenesen nem bírja.

2018. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szobafestő a párom. Most éppen falazúr foltokkal van tele a fehér munkásnadrágja. 60°C-on a nadrág alapszíne fehér lesz, viszont a foltok ott maradnak. Egyébként minden másnap kimosatja. Igen, azt én is olvastam, hogy reakcióba lép az aluminiummal.
2018. ápr. 13. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:

A szobafestő párod vászon munkásruháját simán moshatod 90 fokon mosószer+mosószóda kombinációval!

Négyeske voltam. Ha 60 fokon nem lett baja a mosógépednek, akkor 90 fokon sem lesz!

2018. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!