Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kell takarítani? Vigyem ki a...

Ősz kérdése:

Kell takarítani? Vigyem ki a kukát? Mi a teendő? Vajon neki van igaza? Ahol lakom ott se csinálja mindenki még az se aki ott lakik az se

Figyelt kérdés
Van egy lakásom,de nem lakom ott,de a közös képviselő mindenféle levelet írogat ,hogy muszáj takarítani és a kukát ki vinni ha nem is lakom ott.

2018. máj. 16. 23:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem laksz ott gondolom szemeted sincs, így ez tárgytalan, a takarítás kicsit más. Ugyan semmi köze hozzá, hogy mit csinálsz, de bogár gondok miatt kèrhet, hogy takaríta ki. Sajnos ha bejutnak egy lakásba ès elszaporodnak simán eláraszthatják az egèsz èpületet, nálunk is volt bogár gond egy üres lakás miatt.
2018. máj. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ-nincs bogár a lakásom most lett felújítva.Járok oda postaládát üríteni ugyan is mindig megrakják reklám újságokkal holott kértem semmit se rakjanak bele na ezt kidobom-hiszen fizetem a szemetet.
2018. máj. 17. 00:16
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Első, vagy te értetted félre a kérdést, vagy én, mert szerintem itt nem a lakásról van szó, hanem a házról, lépcsőház takarításról, közös kuka kivitelére alkalmanként, mert a közös képviselő nem ellenőrzi távcsővel a lakás állapotát, ahogy annál is van jobb dolga, mint hogy méricskélje, hányszor viszed le a szemetet.

Mikor megvetted a lakást, elmondták, hogy ez a rendszer van a házban, oldd meg.

2018. máj. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%
Közös kukát biztos nem vinném ki, ha nem teszek bele szemetet. Szerintem a lépcsőházat se annak kell takarítani, aki semmivel nem járul hozzá a koszhoz, illetve a tisztaságot se "élvezi". Én most koleszban lakom, elvileg a konyhából felváltva kéne levinni a szemetet, de egyszer se vittem még le, mivel nem teszek bele semmit, nem járok a konyhába, a szobámból meg leviszem mindig. Nem szóltak még érte, de ha megtennék, nekem lesz igazam.
2018. máj. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%
Adj valamelyik szomszédnak egy ötezrest, hogy vállalja át a hetedet, gondolom, így van beosztva a takarítás és kukázás. Ha ott van az állandó lakcímed, akkor nem tudod kihúzni magad ez alól.
2018. máj. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Ha a közös költségben nincs benne a takarítás, akkor valóban a tulajdonosok dolga. Ez alól nem húzhatod ki magad. Úgy oldhatod meg, ahogy az idősek is teszik. Fizetsz valakinek, aki átvállalja a hetedet.
2018. máj. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat-nem koszolok szinte nem is járok oda csak ritkán-szemetet se rakok csak néha a bedobott újságokat-fizetni nem tudok kevés a pénzem plusz egy kamasz gyerek.Most ügyvéd előtt van az ügy max takarítani megyek el de kukát nem húzok ki még az se teszi aki ott lakik.
2018. máj. 17. 11:20
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
El fogod bukni. Még annyit tehetnél, hogy közgyűlésen felhozod, hogy nem működik a munkamegosztás, fogadjatok takarítót a közös költségből. Ez viszont emelheti a díjat.
2018. máj. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 kovpet ***** válasza:
88%
A tulajdon kötelezettségekkel is jár. Bízz meg egy szomszédot vagy egy diákot, aki némi pénzért elvégzi a munkát. Nem lehet nagy melóról szó, pár ezresért biztos megcsinálja valaki.
2018. máj. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de lakásfelújításra és ügyvédre van pénzed, havi négy-ötezred viszont nincs annak a megoldására, amit a szervezeti és működési szabályzat előír?
2018. máj. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!