Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépen, ha az adott program...

Mosógépen, ha az adott programhoz az ajánlottnál több hőfokot állítok be, azt lehet, vagy működik egyáltalán akkor?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2018. máj. 20. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy "ajánlott" ?
2018. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hogy a gép használati utasításában pl. van a 11-es program, ami ilyen takarékos mosás és ajánlott hőfoknak 30 fok van mellé írva, de én kicsit többet szeretnék beállítani .


Előre is köszönöm!

2018. máj. 20. 18:40
 3/10 Bence_ ***** válasza:
Ha be tudod állítani akkor megy ha nem akkor nem.
2018. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hülye vagyok,igaz, erre gondolhattam volna, hogy el sem indul akkor...

Köszi!

2018. máj. 21. 15:41
 5/10 anonim ***** válasza:
De elindul akkor is, de csak 30 fokon fog mosni, nem negyvenen. Programonként változik, hogy mennyi a max amit be tudsz állítani. Mondjuk, ha van 90 fokos program ott tudsz állítani 60 fokosat, de fordítva nem. Legalábbis az én gépen használatijában ez van.
2018. máj. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom a normális választ. Mert kicsit félretájékoztattak.

Szóval ha új digitális mosógéped van, akkor az annyi fokon fog mosni, amennyit kijelez. Ha alapból pl. a Pamut programnál rááll 40 fokra, de engedi átállítani 60 fokra, akkor 60 fokon fog mosni.



De!!!

Pl a régi dupla tekerős gépeknél nem így van.

[link]

Itt a programkapcsoló időre megy, ha felfűtötte a vizet, ha nem, megy tovább öblíteni.

Pl a 3-as állásra max 60 fokot ír. De Te ráteszed pl. 90 fokra. Megteheted. Megy-megy, de lehet csak 80 fokra fűti fel a vizet és elkezd öblíteni. Mivel a programkapcsoló továbbmegy öblítés fázisba, úgymond nincs ideje felfűteni a vizet. Természetesen 60-ig eljut. (de ha nagyon vízköves az sem biztos, mert van egy fix mosási idő, mondjuk 30 perc- csak a mosásról beszélek, és ha nagyon vízköves lehet nem éri el a 60 fokot sem, de akkor is elkezd öblíteni)

Egyszerűen fogalmazva: tulajdonképpen a 2-es, 3-as, 4-es állással semmit nem változtatsz, csak a mosás idejét! 4-esnél a 40 fok, 3-asnál a 60 fok, és a 2-esnél a 90 max fok ajánlott. Ráteheted a 4-esnél is 90 fokra, csak pl. 48 foknál elkezd öblíteni, mert rövid a mosási-felfűtési idő. (1-es az előmosás)

2018. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért tájékoztattam félre? Az én három éves gépemnél úgy van ahogy előtted leírtam. És nem én találtam ki, ez van a használatiban...
2018. máj. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írtam. Nagyon sok féle gép van. A legegyszerűbb lenne, ha lefotózná a kérdező a mosógépe kezelőfelületét típussal, és akkor meglehetne mondani, az övé milyen. Digitálisnál egyértelmű.

De pl. amit belinkeltem , ott már nem annyira. Mert ott ugye engedi beállítani a magas hőfokot, csak esetleg nem fog annyin mosni.


A félretájékoztatást elsősorban Bencére értettem:

"Ha be tudod állítani akkor megy ha nem akkor nem."


Ez egyértelműen nem igaz, lásd régebbi gép kezelőpanelja.

2018. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bence_ ***** válasza:

Nekünk vagy 10 éve biztosan olyan gépünk van ami elektronikusan vált programot.

Mechanikus vezérlésű mosógépet utoljára gyerek koromban láttam pedig az 30+ éve volt.

Igazad van létezik olyan is de forgalomban évek óta elektromosat látok.

2018. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a sok új választ!

Megmondom őszintén, hogy végül mégsem "mertem megkockáztatni", hogy több hőfokkal állítsam be... Találtam egy hasonló takarékos programot, ami egy kicsivel hosszabb és ahhoz 40 fok volt megadva. Ez is megfelelt.

Amúgy, sima ilyen Indesit felültöltős mosógépem van, jó pár éves már, legalább 7-8...

2018. máj. 22. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!