Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan vegyem rá magamat a...

Hogyan vegyem rá magamat a házimunkára?

Figyelt kérdés
Minden nap főzök, mosok, szóval ezeket a dolgokat rendesen elvégzem, igazából a rendrakással, és a rendtartással vannak a problémák.Elég rendetlenek vagyunk a párommal,sokszor úgy néz ki a lakás, mintha szétbombázták volna.Van egy kisbabánk, aki mellett egyelőre még nem nagyon tudok pihenni,éjszaka keveset alszok, nappal se nagyon van rá lehetőségem, így iszonyatosan fáradt is vagyok.Ha vendégek vannak, akkor természetesen csilli villi a lakás,de ha véletlenül feljönnek a párom munkatársai, vagy barátai, akkor szégyelhetem magam.Szeretnék magamból "rendes" embert nevelni.Kérlek adjatok tanácsot!Köszönöm!
2010. jún. 16. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogjatok össze a pároddal, és készítsetek tervet egy A/4-es papírra. Osszátok fel a tennivalókat. Utána nyissatok egy lapot annak, hogy hogy tartjátok meg a rendet.


Ez működik:)

2010. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia! Nem vagyok igazán én sem rendmániás, kb úgy vagyok, mint te. De ha besokallok, akkor egész jól ráveszem magam a dolgokra. Bár kisbaba mellett nehezebb.

Tanácsaim:

- amikor csak lehet, mindig mindent pakolj el magatok után. Főleg este kell, hogy reggel ne menjen ezzel az idő.

- a párod is segíthet, nem is keveset

- amikor alszik a pici, (és te nem :) ), akkor egy pár dolgot meg lehet csinálni

- bárminek is fogsz neki, azt próbáld befejezni, és mindig gondolj arra, hogy milyen jó lesz, ha kész leszel. (nekem ez ad erőt)

- próbálj meg minél gyorsabban "dolgozni". Valamikor még én is meglepődöm, hogy mondjuk egy mosogatást meg lehet csinálni 10 perc alatt is, csak nem kell közben eltévedni, gondolkozni. :) (átvitt értelemben)

SOK SIKERT!

2010. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
48%
Ha az vigasztal, nem te vagy egyedül rendetlen. Én is az vagyok, viszont tiszta. De olyan kupit tudok hagyni magam után, hogy csak na. Szóval vissza jövök még erre az oldalra és elolvasom majd a hasznos tanácsokat. :-))
2010. jún. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Harmoka ***** válasza:

Én is hasonlóan szoktam előadni. Alapból tiszta vagyok, de néha olyan rendetlenség van.... Amikor nagyon zavar mindent rendbe rakok. Meló után ha hazaérek nincs kedvem hozzáfogni a takarításhoz, hétvégén meg még ott a kert.

Valakitől azt hallottam és nagyon igaz, hogyha mindent rögtön elpakolnánk a helyére nem lenne kupi.

De port törölni, meg porszívózni, meg a többit akkor is csinálni kell.

2010. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Hát, én úgy gondolom, nagyon csúnyán leminősít egy nőt, ha rumli van a lakásban:( Én sosem csinálok nagytakarítást,nem is bírnám (és nem is értem, hogyan lehet úgy összegyűjteni a tennivalót.Persze, hogy nincs hozzá kedve az embernek). Mennyivel könnyebb, ha be van osztva, és nem egyszerre. Egyszer törölgetés, egyszer vasalás, stb. Persze, gyakran:) Az ablaktakarítás is megvan hamar, ha nem hagyjuk ráégni, rászáradni a keretre, az üvegre a hetek alatt felhalmozódott koszt. Papírtörölközővel pár perc egy-egy ablak, hiszen a keretet nem kell minden alkalommal. A környezetemben van nem is egy férfi, akinél még a porszem is vigyázzban áll, róluk "veszek példát". Nehogy már én, nő létemre ne tartsak olyan tisztaságot, amire egy férfi képes. Mindig úgy intézem, hogy sosem kelljen szégyenkeznem, ha valaki (főleg ők) akármikor betoppan.
2010. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj hetitervet.

Szépen kirakod egy táblára a saját és a párod feladatait. Pl magadhoz, hogy felsöprés, felmosás, magazinok elpakolása, párodhoz meg pl porszívózás, szemét kivitele stb. stb. Szépen osszátok be, hogy melyik nap ki mit csinál.

Nálunk működik :) Régebben én sem értem soha utol magam,de most már oké :)

2010. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden eddigi választ!Igazából a párom reggeltől késő estig dolgozik, ugyhogy mindent egyedül kell megcsinálnom.De megpróbálok mindent használat után azonnal elrakni.Ez a hetiterv is jó dolog.Egyik reggel leírtam, hogy aznap miket kell megcsinálnom, és elkezdtem kipipálgatni, ami már megvolt.
2010. jún. 16. 11:01
 8/10 anonim válasza:

A heti terv készítése nagyon jó dolog, nálam is működik. A fiam két éves lesz, és pár hét múlva születik az öcsike. A kezdeti káoszból nekem is a heti tervezés segített kilábalni, aztán ezt tovább fejlesztettem havi és éves tervvel.

A havi tervben olyan dolgok vannak, amiket elég csak havonta egyszer elvégezni. Ilyen például az ablak mosás (na jó télen mínuszban csak belülről), vagy a hűtő kitakarítása.

Az éves tervben a szezonális dolgok vannak, mint a téli-nyári ruhatár cseréje, vagy a növények átültetése tavasszal, téliesítése a hideg idő előtt, és a téli vastag ágynemű garnitúrák kimosása. Nekem így sikerült megszabadulni az éves nagytakarítástól.


Még egy ötlet, ha nagy a rendetlenség: este azokban a helységekben, ahol a legnagyobb a káosz 5 percig rakj rendet. Ha tényleg nagy a kupi, ennyi idő alatt nem leszel tejesen kész, de hagyd abba, ha lejár az 5 perc. A lényeg hogy haladtál vele egy kicsit. Meglátod reggel sokkal jobb lesz azt látni, hogy mindenhol kicsivel nagyobb rend van, mint azt látni, hogy a konyha ugyan rendben van, de minden más káoszos.

2010. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hm. én is inkább kampányszerűen rakok rendet, vagy ha az uram már nagyon morog. nem mintha ő nem csinálhatná meg, de inkább nem hagyom, h megcsinálja, mert az úgy nekem biztos, h nem jó :D


szóval logikusan: először összegyűjtöd a szemetet mindenhonnan. kiveszed a konyhába a mosatlant, berakod a mosogatóba vagy a gépbe.

porszívózol, felmosol, ha nagy kedved van port törölsz.


ruhákat szennyesbe teszed, vagy rögtön a gépbe, és mosol egyet.

egyébként én azt vettem észre, hogyha a dohányzóasztalon viszonylag rend van, és a földön sincsenek szétdobálva a cuccok, akkor egész normális benyomást a kelt a kéró.

ja, és persze a konyhaasztal és a munkapult :D

2010. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyedül élek a pici fiammal (21 hónapos), és rend van nagyjából mindig. A szemetet, zsepiket egyből kidobom a kukába. Persze a gyerkőc szétpakolja a játékokat, de ezen nem izgatom magamat, naponta 2x elpakolunk együtt, du. és este alvás előtt.

A takarításba bevonom őt is már, a kezébe adok valamit, hogy törölgesse a szekrényt, múltkor az egyik porszívó fejjel porszívózott az egész lakásban úgy, ahogy én csináltam. Ha felgyűrődik a szőnyeg, már magától visszahajtja. :) Porszívózni 3 naponta szoktam, mert rendszeresen szétmorzsázza az egész lakást, nagytakarításra hetente veszem rá magamat, akkor mindenhol alapos porszívózás+felmosás.

Ha főzöl, míg fő az étel, úgyis várnod kell, mindent mosogass el, takarítsd le magad után a pultot, ezzel időt spórolsz.

Szennyes ruhát rögtön a szennyestartóba. Én eleve külön gyűjtöm a világos és a sötéteket, így már nem kell válogatni.

Én 1 nap mosok ki minden ruhát, és amikor este lefekszik a gyerek, akkor szoktam teregetni.

Amíg nagyon pici a babád, ne csinálj nagy ügyet belőle, inkább pihenj, az sokkal fontosabb, mintha csillogna-villogna az egész ház. Akinek meg nem tetszik, az vagy ne menjen hozzátok, vagy segítsen kicsit.

Emellett még jut időm varrogatni, vagy szekrényt rámolni is, úgyhogy megoldható.

Kitartás.

2010. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!