Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kicsi gyerek mellett hogyan...

Kicsi gyerek mellett hogyan csillog a haz nalatok asszonyok?

Figyelt kérdés

3 evessel vagyok itthon, reggel kaosz van a hazban, neki allok takaritani elkeszulok es ra par orara minden ismet szetdobalva, osszemocskolva.

Mar nagyon unom. Amugy ae szeretek takaritani. Fozes vegen mar semmi erom osszepakolni elmosogatni elpakolni felmosni felsopoeni. Tudom, hogy ugy az igazi es akkor nem torlodik fel. De orulok ha megfozok es vegre leulhetek.

Valami tipp?


2018. jún. 13. 10:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsi gyerek mellett hogyan csillog a haz nalatok asszonyok?"

Fényesen!


Mit vársz? Önigazolást, hogy ez így rendben van vagy lehúzást, hogy másnál minden tip-top.


Úgy csináld, hogy neked jó legyen, ütemezd át a feladatokat, tömbösítsd a munkát pl. egy nap nagytakarítás, másnap mosás közben csak a legszükségesebb pakolás, feltörlés.

Egyszerűsítsd a főzést.

2018. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Főzz egyszerűbbeket.

Mosogass, pakolj főzés közben, hogy ne a végére maradjon minden.

Ugyanúgy rend van nálunk, mint gyerek előtt.

Nem hagyom neki sem, hogy kajás kézzel végigfogdossa a falakat vagy szőnyeget. (ezt konkrétan láttam más kisgyerekesnél, és nem szóltak rá, aztán csodálkoztak, hogy kosz van)

Tanítottam maga után elpakolni, a saját szintjének megfelelően.

2018. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a lányomat bevontam 3 évesen, hogy segítsen...pl adtam neki popsi törlőt, hogy törölje le az asztalkáját, ha kész lett utána együtt elpakoltuk a játékokat, mert ha nem felporszívóztam azt is, jött velem teregetni, ha főztem segített/fasírtot golyózni, adogatni a fűszereket stb/ most hogy már lassan 5 éves segít mosogatni is/előbb azért nem engedtem, mert úszott volna az egész konyha/most is nagyon sokat segít pl a maga módján felmossa a fürdőszobát...nincs ráerőltetve egyébként, de ha kérdezem hogy szeretne-e segíteni nekem, nagyon lelkes és szívesen jön...valahogy nekünk is úgy jött, hogy elegem lett abból, hogy fél óránként pakolnom/takarítanom kell és közben pedig nyúzott, hogy márpedig most játszak vele...én meg mindig mondtam neki, hogy többet tudok játszani vele, ha nem kell mindig pakolászni, mert ő szétpakoláshoz nem fáradt, de ha össze kell pakolni ahhoz már igen...azóta 'beletanult' és jobban figyel a rendre, hogy többet tudjunk együtt játszani...
2018. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3as valaszolo!

Nalunk is ugyanez van. Minden szanaszet dobal, utana faradt osszepakolni. 2 es fel eves amugy..

Atvittem a mamahoz bezsakolva a jatekok nagy reszet, azt is hazahortda. 30 nm garzonban lakunk atmenetileg es kb 60 kobmeternyi cuccunk van 🤣

Ha minden elre lenne allitva akk is kupi lenne. Igy meg...

Ugyhogy nagyon unom. Most is elkezdtem pakolni a konyhaban de mivel egy darab szekrenyke van amibe mindent be kell zsufolni igy ertelemszeruen leesett egy csomo pohar ossze is tort en elsirtam magam es ulok az agyon.

2018. jún. 13. 11:07
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Valamit nagyon elrontasz, mert ha tudsz főzni, a főzés a legegyszerűbb és a legkevesebb időt igénylő házimunka.

Gyakorlatilag, ha készítesz egy levest, főzeléket, tésztát, egytálételt, azokat összekészíteni és feltenni egy félóra, utána már fől magában, mert gondolom nem 3 fogásos kajákat készítesz naponta, süteménnyel.

Én ahogy végzek egy munkafázissal a főzésnél, azonnal elmosom azt az 1-2 holmit és a főzés utánra nem marad kupi, hanem üres a pult.

A gyerekjátékok ha elől vannak az nem szemét és mocsok, de meg kell szoktatni a kicsit, hogy amivel mér nem játszik, azt tegye a helyére.

Gondolj arra, hogy te otthon vagy 1 gyerekkel, mások meg 3 gyerekkel, munka után végzik a háztartást és még leckét kikérdeznek, vagy kert és állatok is vannak.

Most abba ne menjünk bele, hogy ezeknek az asszonyoknak mennyit segít be a férjük, mert nem ez a téma, de ha a felét át is vállalja a férj, akkor is több van nekik, mint neked most és rend van körülöttük.

Szervezd át a napot, ha rend van akkor a takarítás nem egy nagy durranás. Egyik nap egyik szoba, porszívózás, portörlés, másik nap a másik, fürdő Wc heti 1-2x, a konyha menet közben.

Anélkül, hogy bántani akarnálak, te csupán utálod csinálni, mert mondjuk ki, kicsit lusta vagy.

Ha most nem kapod össze magad, a gyereked is ezt fogja tőled eltanulni. És akkor ti lesztek az a család, ahova soha nem jöhet fel majd barát, barátnő, mert szégyellni fogja a gyerek a körülményeket és elkezd majd eljárni, csavarogni.

2018. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Közben olvastam a válaszodat, arról meg az jutott eszembe, hogy nem lenne szabad a gyereket úgy elhalmozni kacatokkal, hogy kiszorítson benneteket a lakásból!

Tényleg pakolj össze és pincébe, padlásra tedd fel, vagy add el, ajándékozd el, vagy dobd ki, ami már nem kell!

2018. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én pl úgy csinálom, hogy berakom a mosást.

Amíg a gép mos felkészítem az ennivalót.

Lejár, kiteregetek, közben ránézek a kajára, belekeverek, stb.

Mosogatok közben, hogy ne a végén 1000000 millió kés, vágódeszka, edény, szűrő, stb.

Ebéd után elmosogatok, addig az ikreknek játék, mese nézés, stb.

Aztán közösen elrakjuk a játékokat.

Besötétítek és lerakom őket aludni.

Elalszanak, akkor csendben felseprek és felmosok a konyhában.

Ablakot 2 hetente pucolok. Tetőtéri lakás, muszáj.

Fürdőt minden nap takarítok. Rossmannban lehet venni, kimondottan fürdő, konyha takarító törlőkendőt. Ezzel mindig áttörlöm a kádat, kézmosót és a vécét. Vécében van duck, plusz a tartályban kék tabi. Dolgoznak helyettem minden öblítésnél.

Esténként fürdés után felmosom.

Időnként nagytakarítok, általában vasárnap 2 hetente.

Konyha is egyszerű. Mosogatót mindig letörlöm minden mosogatás után. A tűzhelyet, pedig mindig a főzés utáni mosogatás után letisztítom.


A konyha szekrény nálunk is kicsi, de igyekeztem rendszerezni, és így szépen el tudtam pakolni.

Nagy edénybe a kisebbet, stb.

A férjem a falra fúrt fel egy semmilyen kis egyszerű maga eszkábált polcot a poharaknak, egy kisebbet a fűszereknek.

Így nincs útban a pohár.


Ne bukj ki pár törött pohártól.

Kapd össze magad.


Régen nekem is volt olyan, hogy nincs kedvem, inkább pihenek, stb. De azt mondtam magamnak, hogy inkább megcsinálom előbb és utána már nyugtom lesz, plusz úgy sem csinálja meg senki helyettem.


Kitartást kívánok! Majd belejösz.

2018. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Már ne is haragudj, de ha egy pici garzonban sem tudsz rendet tartani úgy, hogy egész nap otthon vagy, akkor ott igen nagy bajok vannak.

Mások nagy lakásban, több gyerekkel is rendet tartanak úgy, hogy napközben még dolgozni is járnak!!

Bocs.

2018. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
53%

"Mások nagy lakásban, több gyerekkel is rendet tartanak úgy, hogy napközben még dolgozni is járnak!"

"Mások" mások, nem vagyunk egyformák!

Én nem akarok másra hasonlítani.

Van akinek egyszerűbb az élete és még ügyesebb is.

És akkor mi van? Nehogy már misszTökély legyen az etalon!

T.Kérdező úgy csináld, hogy neked jó legyen, ne támassz túl nagy elvárást és nem fog frusztrálni a sikertelenség.

Szép lassan kialakul.

A játékokkal csináld azt, hogy válasszon 10db játékot a többit elpakolni, majd 2-3 naponta cserélhet 1-2db-ot. Ez alkalom lehet a nagyobb takarításra is.

2018. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%
Párom gyerekkori haverjának az apukája egyszer azt mondta neki, ha jókat akarsz enni, nem hagyod, hogy asszony főzzön rád... azóta ő főz... így aztán nekem konyhában semmi dolgom.
2018. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!