Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit rontok el a takarításnál?...

Mit rontok el a takarításnál? Ti hogy csináljátok? Vagy mindenkinél így van ez, csak én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
Előre is elnézést,hogy ebbe a kategóriába írtam, de nem találtam jobbat,és reményeim szerint itt lehetnek leginkább kompetens emberek.Az a problémám, hogy szinte a legkisebb takarítástól is annyira megfájdulnak az izületeim(csukló,könyök,váll),hogy utána nem tudok aludni,annyira fáj napokig,gyakran fájdalomcsillapítót kell bevennem,hogy kibírjam az éjszakát.Tegnap pl.takarítottam a fürdőt(4nm!)Kisúroltam a kádat,mosdót,lemostam az ajtót,polcokat(2db),csempét,megpucoltam tükröt,felmostam és kb.ennyi.3óra múlva arra ébredtem,hogy leszakad a karom.Mindig ez van,és nem értem miért,amikor alig csináltam valamit.Légyszi,ne írjatok nem szokta a c.gány a szántást típusú válaszokat,mert lehet,hogy igaz,de nem oldja meg a problémám.Szellemi munkát végzek,így nem tudom más fizikai terheléssel összehasonlítani. Viszont szeretnék megoldást találni,mert takarítani muszáj,de nem normális,hogy utána napokig nem tudom mozgatni a karom.Bejárónő nem opció,szóval kérlek,hogy azt se tanácsoljátok.Lehet valami izületi betegség vagy másoknál is így van?(Régebben nem vettem észre, max.egész napos nagytakarításnál.)

2018. júl. 4. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

3 órán keresztül takarítottad a fürdőszobát vagy szó szerint kell érteni, hogy a fájdalomra ébredtél?

Ha nem bírsz ennyit, akkor csináld részletekben. Mindennap egy vagy két dolgot. Így ugyan nem lesz olyan nap, amikor nincs takarítás, de el se fáradsz annyira. Aztán ah is lehet, hogy hozzászoksz a terheléshez és megy kicsit több is majd. Nekem nincs egészségügyi problémám egy kis túlsúlyon kívül, de én is nagyon elfáradok takarításnál, így nálam is részletekben megy, bár egg inkább azt jelenti, hogy egy nap egy helység

2018. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Anyukámnak van valami olyan betegsége, hogy a testében az összes ízület állandó gyulladásban van, terhelésre nyilván jobban fáj itt-ott. De neki amúgy is vannak fájdalmai, hol egyik, hol másik testrésze "áll be", emiatt kezdett orvoshoz is járni. Egy rutin vérvételen már az elején látszott, hogy bazi magas a crp-je.
2018. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne csináld egyszerre! Egyik nap a csempe, másik nap a szaniterek stb.
2018. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Válassz olyan takarítószereket amit csak rá kell fújni a kádra, csempére majd leöblíteni. Ha rendszeresen takarítasz nem kell sikálni semmit. Az ajtóhoz is lehet használni antibakteriális törlőkendőt, ahogy a wc külső rèszét is elég ezzel áttörölni, belül meg úgyis olyan tisztítószert alkalmazunk amit belenyomsz a perem alá ès a kagylóba aztán teszi a dolgát.
2018. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Ha egy 4 négyzetméteres fürdőszoba kitakarítása szervi gondokat okoz, akkor el kellene menni orvoshoz.

Vagy autodidakta módon ízület és izomműködést javító táplálék-kiegészítőket kellene szedni.

[link]

2018. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem normális,hogy utána napokig nem tudom mozgatni a karom ... vagy másoknál is így van?"


Te magad mondod, hogy nem normális, tehát nagyon jól tudod, hogy másoknál nincs így.


"Lehet valami izületi betegség...?"


Igen. Menj orvoshoz.

2018. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek,mind hasznos volt.

#1 Kb.este 7-kor fejeztem be a takarítást,éjfélkor lefeküdtem aludni,addig semmi bajom nem volt.Éjjel 3-kor ébredtem a fájdalomra.Mindig éjjel szokott kezdődni.

#2 Mi az a crp???

Megpróbálom kisebb részletekre szedni, de azt hittem már ez is az.Ha még jobban szédszedem,egy helyiséghez kb.1hónap múlva érek újra,az meg nagyon sok lenne:(

Igen,én nem normálisnak gondolom,de gondoltam,hogy megcáfoljátok vagy megerősítitek.Reumatológushoz vissza fogok menni, mert pár éve kezdődött a derékfájásom is,addig semmi baja nem volt,lehet,hogy összefügg.

2018. júl. 6. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!