Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sorrendbe végezzem a...

Milyen sorrendbe végezzem a nagytakarítást a hálószobában?

Figyelt kérdés
A nagytakarításba minden beleértek. A függönymosás, ablakpucolás, ágykitisztítás, portörlés, szekrények elhúzása stb. MINDEN... nem tudom hol kezdjek hozzá, mert eddig mindig csak szakaszosan csináltam, nem egy nap az egészet... jó tanácsokat várok :) (pl nem érdemes port törölni egynemű áthúzás előtt stb)
2010. jún. 18. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
először a mosnivalóval kezdeni és fentről lefelé
2010. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Lehúzom az ágyat, leszedem a függönyökat, kiviszem az ágyneműt, és mindent átporszívózok: falakat, ágyat, ablakkeretet, szekrények mögött is mindent. Utána ablakpucolás, portörlés, bútorápolás. Mire kész vagy, a függönyök meg is száradnak, lehet vasalni, visszatenni.
2010. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
porszivozas utan portörtles? ezzel nem ertek egyet...
2010. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A porszívó kifelé is fújja a levegőt, mint tudjuk. Tehát egy eleve poros helyiségben csak felkeveri a port, és kezdheted elölről a bútorápolást. Persze ha ujjnyi vastag por van a polcon, amit le akarsz törölni, az más. Bár akkor már azt is lehet porszívózni, és utána prontózás.:-)
2010. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy jó porszívó nem fújja ki a port, mert van benne szűrő. Amúgy meg fentről lefele, bentről kifele, ha jól tudom.

Én először lehúznám az ágyneműt, függönyt, míg ezek ki mosódnak, portörlés, porszívózás a földön, szekrények mögött, meg a polcokon, ágyneműhúzás. Ha parketta van, akkor ágyneműhúzás után felmosás.

Ablakpucolás a takarítás után. A függönyt ha kimostad, mindennek a végén vissza a helyére.

2010. jún. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy a port fújja ki, hanem a levegőt. Ami keveri a már eleve bent lévő port.Ezért kezdem én a porszívózással. A végén nyilván fel lehet újra porszívózni...
2010. jún. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam,hogy leszedem ágyneműt, függönyt elindítom a mosást. A portölés az első (szekrény tetejéről lefelé) majd porszívózás, ablaktisztítás. Függöny fel és akkor törlök fel. Nekem a feltörlés mindig a vége a dolgoknak.
2010. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. jún. 28. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!