Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hányszor takarítotok és...

Ti hányszor takarítotok és mennyi idő? Ha nincs kedvetek, akkor is megcsináljátok?

Figyelt kérdés
2018. júl. 15. 14:45
 1/9 A kérdező kommentje:
*alatt csináljátok meg
2018. júl. 15. 14:46
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy héten egyszer van teljes takarítás. 2 - 2,5 óra. Mindig megcsinálom, akkor is, ha nincs kedvem.

Ezen kívül minden főzés után letakarítom a tűzhelyet, letörlöm a pultot. Minden mosogatás után kitörlöm a mosogatót.

Nem tartom soknak. Egyszer egy héten ennyi belefér, utána csak vigyázni kell rá. Nem is szokott kosz lenni, csak por.

2018. júl. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha délelőttös vagyok péntek délután takarítok teljesen végig a lakásba, portörlés, porszívózás, felmosás, ha van időm, kedvem, meg erőm akkor a mosást is el szoktam kezdeni, és a többi adaggal.
2018. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Mindennap valamit, (kb 1 óra és nem halok bele) így mindig tisztaság van. Ha nincs kupi, gyorsan lehet haladni.

Ehhez soha nincs kedvem, mégis megcsinálom.

Amiket látsz szutykos lakásokat, ott nem szokott "kedv" lenni a takarításhoz.

2018. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Jézusom, eszemben sem lenne napi egy órát szutykolni a lakást! Az egy évben majdnem két egész hét! Tíz év alatt húsz hét, harminc év alatt egy egész év...


Nálam patikatisztaság van, mert takarítónő jár. Nekem megéri azt a párezret.


De én is heti 3 órát takarítottam, patyolat volt mindig minden. Kedvem nincs, a tisztaságot jobban szeretem, marad a taki.

2018. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
100nm2-en heti 1x sitty sutty végigporszívózok a többi a 2-es hszelőhőz hasonlóan. Ha főzés van akkor utána eltakarítjuk a maszatkáinkat. A többi szükség szerint. Lefolyótisztítás ,vízkőtelenítés igény szerint. Leginkább évente 1x. 24/F
2018. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

53 nm-es lakás. Kb. 2,5-3 óra a takarítás kettőnknek, de akkor már ablakpucolással együtt.

Macskakefélés, portörlés, porszívózás, konyhában a főzőlap levakarása, a mosogató vízkőoldása, fertőtlenítése, wc pucolás, a mosdókagyló és fürdőkád kisúrolása, a tükrök letakarítása, a kádparaván és a csempe vízkőoldása, teljes lakás felmosása.

Évente kétszer kiegészül mindez ablakpucolással.

Fentieket viszont minden héten megcsináljuk és állandóan rend és tisztaság érzetünk van otthon.

Általában hétvégén takarítunk.

A konyhában is mindig minden rendben van, ha véletlen zsírosabb, lábasról odaégett szennyeződést kell "levakarni" a főzőlapról, amit ugye addig nem lehet, amíg meleg (utána meg a kutyának sincs kedve foglalkozni vele), akkor csak át szoktam törölni és hétvégén a takarításnál leoldom róla. Laikus számára fel sem tűnik. :)

2018. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer, 2-3 óra alatt megvan kettőnknek. A főzőlapot és a konyhapultot minden főzés után letakarítom. Mosni minden másnap szoktunk. Ha nincs kedvem, akkor csak egy nagyon felületes takarítást csinálok, nem olyan alaposat amit szoktam.
2018. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden héten pénteken van nagytakarítás, olyankor igyekszem nagyon alapos lenni. Mivel gyakorlatilag egyedül élek, nem nehéz fenntartani a rendet. A portörlést kétnaponta csinálom, mert felújítás alatt állunk, mindig sok por van. :/
2018. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!