Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet leszedni öreg...

Márciuska kérdése:

Hogyan lehet leszedni öreg üvegkancsóról a sok éves vízkövet?

Figyelt kérdés
Nagymamámé volt, valószínűleg sok éves vízkő volt rajta, de jó lenne megmenteni, mert olyan szép. Próbáltam sóval, hipóval, ecettel, sokat le is szedtem belőle, de még mindig van rajta egy vékony réteg. Valakinek valami ötlete?

2018. aug. 6. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ecetsavat önts bele és hagyd állni több órát, utána alaposan öblítsd ki, szükseg esetén ismeételd emg, akár 10-15-ször is, mire az egészet feloldja.

A só, hipó nem ér semmit a vízkö ellen, csak a sav.

2018. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Önts bele egy üveg 20%-os ecetet és felejtkezz el róla napokig.

Ha utána sem jön le róla, akkor az már nem vízkő, hanem kopás.

2018. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Én inkább arra tippelek, hogy el van színeződve, megfogta valami. Nálunk a forrás víz erősen vasas ès idővel minden üveget megfog. Megpróbálhatod cillittel ledörzsölni.
2018. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hígított, kb. 5-10%-os sósav gyorsan hat, de ha utána sem tűnik újszerűnek, akkor már maga sz üveg felszínét megtámadta a hosszú használat során a benne levő folyadék és egyszerű módszerekkel nem lehet sikert elérni. Ezeket az üvegtárgyakat soha nem kifejezetten laboratóriumi célokra gyártották, tehát a felületi rétegből az üveg egyes alkotórészeit a tárolt folyadék kioldhatta. Ha magas ólomtartalmú (ólomüveg) kiöntőről van szó, akkor meg azok különösen érzékenyek. Emiatt az ecetes, szeszesitalt tartalmazó kiöntők felülete gyakran homályos, "megmart".
2018. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sósavval nem szabad üveget tisztítani, mert az tényleg megmarja a felületét.
2018. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 batta80 válasza:
Citromsav vagy ha fúrott kutas víztől van az elszíneződés, akkor foszforsav csodákra képes. (Ha nem találsz olyan tisztítószert, akkor a Kóla is tökéletes)
2018. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a citromsavat használd vízkőoldásra.
2018. aug. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi a tanácsokat! Próbálkozni fogok! :)
2018. aug. 7. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!