Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha fehérítővel mosok, akkor...

Ha fehérítővel mosok, akkor kell még mosóport is tennem a gépbe, vagy elég a fehérítő önmagában (és az öblítő)?

Figyelt kérdés

2018. aug. 29. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

A mosópor mos, azaz szedi ki a koszt.

A fehérítő csak a színre hat.

2018. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

A fehérítő fehérít és kiveszi az esetleges foltokat, de a ruhák piszkosak maradnak a mosóporok (azt hiszem) lúgos hatása nélkül.

2018. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A fehérítő oxidáló szer (perkarbonát) ami mondjuk a málna színanyagát elroncsolja. A mosószer meg felületaktív anyag, mondjuk zsíralkoholszulfonát, vagy szappan, ami micellákba zárva vízoldhatóvá teszi a koszt és szennyeződést, ami amúgy lehet, hogy nem vízoldható.

Két külön anyag, két külön funkció.

Tégy mosószert is a gépbe!

2018. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig használtam hozzá mosóport is, de csak a pamut programnál van előmosás (ha jól tudom, csak így tudom használni a fehérítőt), és az sajnos több, mint 2 órás. Most másik mosógépünk van, és ennél a rekeszeknél ez van megadva:


1. mosószer a főmosáshoz, vízlágyító szer, fehérítő, folttisztító só

2. öblítő, keményítő

3. mosószer az előmosáshoz


Itt a pamut (pamut+előmosás) program a legjobb esetben is 2 óra 25 perc, ezt sokallom. Az 1-es rekeszhez a fehérítő is oda van írva, szóval nem értem, hogy hogy lehet oda mosószert ÉS fehérítőt is tenni, gondolom nem szabad összekeverni? Egyszer mostam eddig vele fehéret, akkor a 3-asba tettem a fehérítőt (miért lehet azt 2 rekeszbe is tenni??), az 1-esbe meg a mosóport. Így a pamut+előmosással volr 2 óra 25 perc.

2018. aug. 30. 08:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tedd bele egyszerre a mosóport és a fehérítőt, nem "ütik" egymást.

Mi hosszú évek óta használjuk együtt a Vanish fehérítőt és az Ariel mosóport ill. kockát, és még soha semmi problémám nem volt.

Pedig kétszer-háromszor is mosok egy héten, két kicsi gyerekünk van.

2018. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy érted, hogy ugyanabba a rekeszbe?
2018. aug. 30. 10:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem!

A mosóport a saját rekeszébe, a fehérítőt egyenesen a mosógépbe, mielőtt elindítod.

2018. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!