Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti szeretitek az otthoni,...

Ti szeretitek az otthoni, kerti munkákat? Találtok mindig valami elfoglaltságot?

Figyelt kérdés
Pl fűnyírás, fák metszėse, tüzelővágás, aprítas,, növėnyek gondozasa stb stb.
2018. szept. 6. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy terveztük meg a kertet, hogy csak a szeretemmunkák legyenek meg benne, úgy ültettünk, hogy a gondozást minimalizáljuk. Az elfoglaltságot nem keressük benne, mert élvezni szeretnénk.


Tűzifa a kandallóba kell csak, azt konyhakészen hozatjuk.

A fűnyírás minimál, de gépesítve van.

Az öntözés talajtakarással, csöpögtetéssel stb. van megoldva.

A fákat egy évben egyszer kell metszeni, és nincs sok.

Egyéb gondozásra nem szorulnak a növények, a virágokkal kell picit bíbeblődni, de az sem sok.


Angolkertük van, biozöldségessel.

2018. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen! Többet is találok, mint amennyivel elbírok!

Kikapcsol, annak ellenére, hogy a munkám is fizikai munka. No tüzelőt vágni, azt gyűlölök! Pár éve nem is teszem, mióta mondhatni a gáz sem drágább.

2018. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Herótom van tőle, a világból ki lehetne kergetni vele! Ha csak rajtam múlna egy olyan családi házban laknék, ahol csak fűnyírásból áll a kerti munka! Na jó, pár fa kell (nem gyümölcs!!!), azt a lombot ősszel eltakarítanám.
2018. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nincs vele bajom, inkább ötször térden csúszva kigyomlálom a kertet, minthogy egyszer elmosogassak. Ha választanom kéne inkább a kerti munka, mint a házimunka. De egyelőre mindkettőt végzem. De persze, ha lenne lehetőségem én is gépesítenék mindent a kertben úgy, mint itt az egyik válaszoló írta.
2018. szept. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most már tényleg kezd egy kicsit érdekelni a kertészet, mint esetleges hobbi. Úgyis '"öregecskének" érzem magam kissé néha... :)


Egyébként a vidéki élethez köt sok minden. Gyerekkoromban ott töltöttem az időm java részét a rokonokkal... sosem bírtam IGAZÁN MEGSZOKNI a nyüzsgő, túl hangos városi életet.


Üdv: egy középkorú Hölgy

2018. szept. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretjük a kertünket, de sajnos megöregedett és vele együtt öregedtünk mi is.

Bár nagyon gondosan megtervezett a kert, mostanában egyre több időt vesz igénybe a karbantartása, és bizonyos munkákra már embert kell fogadni, ez a mai világban, nem is olyan egyszerű, főleg egy olyan kicsi faluban, ahol mi élünk.

Mindig találok valami munkát, Nagyon nehezen tanultam meg elengedni a dolgokat, és egyre nagyobb teret engedni a fűnek.

2018. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!