Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért büdösödik gyorsan a...

Miért büdösödik gyorsan a mosógépem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy időnként vízkőtleníteni kell meg ki kell mosni a mosógépet, de miután ezt megteszem, az ezt követő mosás még jó illatú, de már a második mosásnál a ruhák büdös mosógép szagúak, hiába használok öblítőt. Egy éves a mosógép, ez a probléma már hosszabb ideje fent áll. Mit lehet ilyenkor tenni?

2018. szept. 11. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Szellőzteted rendesen? Nyitva van az ajtaja, mikor nem használod?
2018. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Én akkor tapasztaltam ilyet, mikor felültöltős Whirlpool mosógépet használtam és rendszeresen 40°C-on mostam.

Aztán vettem egy Gorenje elöltöltőst, és azóta rendszeresen csak 60°C-on mosok. Azóta nem is tapasztalok ilyesmiket.

Anyám elöltöltős Whirlpoolt használt, de 40°C-on mos rendszeresen.

Nála a mosógép nem büdös, legalábbis én eddig még nem vettem észre, de a törölközők rendszeresen savanyú szagúak.

Én a 40°C-on való mosást hibáztatom, nem hiszem, hogy bármi köze lenne a mosógép típushoz vagy fajtához.

Bár ha a felültöltős le van csukva, talán kissé nehezebben szárad ki, az elöltöltős nem annyira zavaró, ha nyitva van hagyva.

2018. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, nyitva szoktam hagyni az ajtaját mosások közt. Én is 40°C-on mosok rendszeresen és Whirlpool, lehet ez a hiba. Csak a nagyobb fokozatok sajnos nagyon hosszúak, és nem tudom az időt állítani rajta :/
2018. szept. 11. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
5 liter vízzel öblítsd át és engedd le a csövén minden mosás után és a szűrőjét 2 mosásonként takarítsd .
2018. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egyszerűen elég folyamatosan magasabb hőfokon mosni, és nem kell rendszeresen külön tisztítási rituálékat végezni. Max évente 1-2 alkalommal bőven elég.

Bár az biztos nem árt, ha évente 1-2 alkalommal ruha nélkül indítasz egy 90°C-os "tisztító" programot 1 üveg ecettel a vízben.

2018. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Legalább 10 éve van meg a felültöltős whirlpool awe 8727/1 gépem, de lehet, hogy több.

Még soha nem mostam ki külön és most kimentem és megszagoltam. Kifejezetten finom illata van.

Én MINDENT 50 fokon mosok, kivéve, amikre kevesebb van írva.

Soha nem használtam magasabb hőfokot és nem büdös.

Az ajtaja mindig nyitva, amikor nincs használatban.

Egy hibája van (de ez ezeknek a gépeknek a betegségük) hogy az ajtaja széle a tövénél rozsdásodik.

2018. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem is vagy 20 éve van felültöltős Whirlpool és nem büdös.

Mosd át a gépedet hypoval, vagy társaival (domestos...) és az fertőtleníti. A sok alacsony hőfokú mosás után a leülepedő mosószer és öblítő maradékok bomlanak a mosógép dob alatti csövekben, ahol mindig van víz. Az alacsony hőfok és a mosószer és az ecet sem pusztítja ki őket.

rendes átmosáshoz használj jó adag trisót és legalább 60 fokon mosd át vele. Én alacsony hőfokon szoktam, ezért utána egy hypos programmal mosom át. A magas hőfok és a hypo is fertőtleníti a gépet, elpusztulnak a bomlást okozó baktériumok, gombák.

Ezen kívül egy kis domestoszos ronggyal törölgesd át a gumi részt és a visszahajló gumis részeket a tetejénél. itt is van ganyé, ami szaporodik.

2018. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ha véletlen mosódiót használsz, az meg teljesen szerves, és a leült részek még jobban bomlanak, mint a sima mosószer.
2018. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, megpróbálom mindegyiket! Rendes mosószert használok, nem mosódiót, az enyém elöltöltős, és csak azért mostam kisebb hőfokon, mert az a rövidebb idejű mosás, a 60 fokos opcióból csak egy van és az 1 óra 50 perces mosás, amit eddig hosszúnak találtam nagyon, azért nem használtam.
2018. szept. 11. 17:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Én időnként átmosom 95 fokon trisóval. Olyankar beledobok dzsuvásabb konyharuhákat is :)
2018. szept. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!