Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet kezdeni a porral/szö...

Mit lehet kezdeni a porral/szöszökkel a lakásban?

Figyelt kérdés
Akármennyit takarítunk, két nap múlva minden csupa szösz meg por az egész lakásban. Már a szőnyeget is inkább eltettük, hogy az se termelje a port. Mi lehet az oka ennek? Van esetleg olyan textília ami "nem termel" ilyesmit, vagy hol keressem a megoldást? Már csak a ruháinkra, és az ágyneműre tudjuk fogni a dolgot. Honnan jön ez a sok szösz?

2018. okt. 3. 15:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
91%
A por folyton termelődik. Nekem sem a szívem csücske a porolás, de muszáj.
2018. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Azt vágod, hogy a por nem a szőnyegből jön, a szőnyeg pont hogy megfogja a port? Azért kell kiporolni, mert szívja magába.

A rengeteg por egyébként meg a te elhalt bőrsejtjeid.

2018. okt. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Gondolkodj el egy légtisztítóról.
2018. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
A ruhanemű rostjai töredeznek, különösen a műszálasok esetében. A műanyag tárgyak, felületi bevonatok meg statikus elektromossággal töltődnek fel és vonzzák a port.
2018. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én Xiaomi Air Purifier légtisztítót használok. Lehet ütemezni, hogy bizonyos időközönként nagyobb teljesítményen pörögjön és nagyobb hatékonysággal működjön. Ilyenkor persze hangosabb a kelleténél. De ha pont munkában van az ember mit számít? Viszont csendes üzemmódban is viszonylag hatékony.
2018. okt. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ a porosodás.

Hányadik emeleten lakik az ember, mert pl azt hallottam, hogy a magasabb szinteken nem akkora a por, mint az alsóbbakon.

Függ az átmenő forgalomtól a ház előtt, nyugodtabb környéken kevesebb a por, forgalmason több.

Állat van e a lakásban, mert az persze nem foglalkozik annyit a higiéniával, mint az ember. (Nekünk pl macska van a házban, hullik a szőre folyamatosan cseréli a bundáját, hiába keféljük, minden nap összeszedek egy kis marék szőrt a seprűvel. Arról nem is beszélve, hogy kijön az alomból, a talpára ragad a kavicspor.)

Függ a ruhák minőségétől, és valóban ahogy feljebb írták, az ember is cseréli a bőrét, és az a sok elhalt hámsejt is csak eltávozik valahová. Olvastam, hogy ha egy párnát tíz évig használunk, annak a belseje 30 százaléka emberi bőrmaradvány és szennyeződés.

Függ a szellőztetés mértékétől, ha minden nap több órát vannak nyitva az ablakok.

Összesítve ha jót akarsz, minden nap egy kicsit takarítani kell ha koszosodásra hajlamos a lakás. :/

2018. okt. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nálunk macska miatt van kicsit nagyobb kosz a szokásosnál. Főleg szőr. A porosodás nem vészes, laktam ennél már jóval porosabb lakásban is.

Ami nekünk bejött, az a robotporszívó.

Mindennap körbeszív, így a por és a szőr is kevesebb. Ezen felül minden héten egyszer le van törölve a tárgyakról is a rárakódott por, így sokkal fenntarthatóbb a rend és a tisztaság.

2018. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A légszennyezés, azaz a szállópor eleve sok lakásport termel. A belvárosi lakásunk sokkal porosabb, mint a vidéki házunk.


Aztán számít a nyílászárók állapota, azaz mennyi por jut be csukott ablaknál.


Valamint a szárítógép. Rengeteg szöszt kivesz a textilekből, a ruhákból, amik egyébként a lakásban görögnének a padlón.

2018. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%

Hàt én nem tudom, de a hàz nekünk is poros, pedig egy községben élünk, még csak nem is olyan sok autó megy el az utcàban, nem tudom milyen lehet a főút mellett akkor, mert ott meg nagy a kamionforgalom is.


Én porszívóval takarítok mindennap, seprűt csak a teraszon hasznàlok, cica és kutya az udvaron, helyük van bőven, amúgysem való szerintem bent a hàzban àllat.

Kétnaponta letörlöm a port, mindennap fel is mosok, ezenkívül màst nem tudok csinàlni.

Cipővel nem közlekedünk a hàzban, műanyag nyílàszàrók vannak, mégis nagy a por téli időszakban is.

Szőnyeg nincs, rühellem őket, vagyis a gyerek szobàjàban van padlószőnyeg, de a màsik két szoba laminàlt parkettàs, ebédlő is, a konyha és előszoba, spajz, fürdő jàrólapos.

"Megterem" a por.

2018. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem mintha örülnék más problémájának, de annyiban megnyugtatott, hogy nem csak nálunk van így. Parketta van és járólap, mert allergiás vagyok, nincs sehol szőnyeg. Mindennap söprök, állandóan összejön egy lapát "pormacska", porral vegyítve. Egyébként 7.-en lakunk, nincs átmenő forgalom, az utcába csak az jön, aki itt lakik.
2018. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!