Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan vegyem ra a tobbi...

Hogyan vegyem ra a tobbi csaladtagot a hazimunka elvegzesere?

Figyelt kérdés

Eddigi probalkozasaim mind elbuktak.

Volt szepen keres, peldamutatas, veszekedes, tablazat, onkentesseg, jutalmazas. Egyik se hoz eredmenyt.

Altalaban egy-két hét és a lakás ujra elsullyed a koszban, rendetlensegben es budosben. Igenytelen es lusta emberekkel lakom egyutt. Az egyetlen, ami fontos nekik, hogy egyenek es netezzenek. Mas nem erdekli oket.

Mivel tudnam motivalni oket vagy egyszeruen elerni, hogy igenyesebbek legyenek es segitokeszebbek.


2018. okt. 15. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiszolgálni őket és meg kell várni, amíg fulladozni kezdenek a saját koszukban és rendetlenségükben.
2018. okt. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, ami fontos nekik, hogy egyenek es netezzenek.


Ürítsd ki a hűtőt, ne legyen benne semmi, és tedd te is azt, amit ők: rágcsálj valami hideget, és közben te is netezz!!

Gondolom elég lesz nekik 2 ilyen este, és rájönnek, hogy a közösbe többet kell beletenni, ha szeretne is kapni valamit.

2018. okt. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A koszt sokkal tovább bírják, mint én talán hónapokig is.

De lehet teszek még egy próbát. A másik ötlet is tetszik. (Mosolyogtam, bár tudom nem vicces a helyzet.)

2018. okt. 16. 08:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen net
2018. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj bármit csinálhatsz, mert úgyis tudják, ha kivárnak megoldódik magától (=te megcsinálod).

Az egyetlen megoldás, hogy neked kell tovább bírnod. Ki kell tartanod és nem megcsinálni helyettük.

Sajnos mi nők rontjuk el a pasikat, kizavarjuk őket a konyhából ha ügyetlenek, a házi munkára meg sincsenek tanítva csak azt látják hogy anya mindent megcsinál, mert ez az ő dolga. Aztán a feleségüktől is ugyanezt várják.

Tisztelet a kivételnek persze. Szerencsére az én férjemben van némi kötelességtudat, de ő is tovább képes ülni a mocsokban mint én, mire megmozdul. Én viszont nem fogok mindent megcsinálni helyette. Megkérem szépen hogy mit csináljon meg és az esetek nagyobb részében meg is csinálja. De ha mégsem hát várok meg egy-két napot.

Például én utálok mosogatni, úgyhogy azt ő vállalta el. Na mármost ha nem mosogat el napokig, akkor szólok hogy legyen szíves mert már nincs tiszta pohár. Ha nem csinálja meg akkor magamnak annyit mosogatok amennyire szükségem van, a többit hagyom. És mikor nekiáll a többnapos rászáradt ételmaradékos tanyéroknak akkor szépen rájön a saját kárán hogy nem érdemes legközelebb ennyit várni. Ha ezt én előre szóban elmondom akkor csak azt hallaná hogy blabla megint raplizik az asszony.

2018. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz - ha a jutalmazás és a veszekedés is csődöt mond, nem marad más csak a büntetés. Meg kell vonni tőlük azt, amit szeretnek, például én biztos nem főznék nekik, kizárólag magamnak. A net korlátozása is jó ötlet. De még a mosást és a bevásárlást is csak saját magamnak csinálnám meg. Nem tudom, milyen családtagjaidról van szó, (gyerek, férj?) Be kell keményíteni, ne csinálj meg nekik semmit, hagyd hogy rájöjjenek, ők is ott élnek, tehát a házimunkából ugyanúgy ki kell venni a részüket, nem csak vendégek, mert így csak a cselédjük leszel életed végéig.
2018. okt. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Te ki vagy a családban kérdező? [A feleség, vagy a legnagyobb lánygyermek vagy?]

És hányan vannak a többiek, és milyen neműek?

2018. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Volt kolleganőm is "bekeményített". Kivett a munkahelyén egy hét szabit, elment valami wellnes-be kényeztetni magát, a családot meg ott hagyta, hogy majd rájönnek, hogy...

Három nap múlva kapta az sms-t: gyere haza mosogatni, mert már nincs tiszta edény!

Kiderült: nem estek kétségbe, rendeltek étteremből, és minden este megvacsiztak! :))

2018. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A feleseg vagyok. Van a ferj, 2 17-18 eves es 1 5 eves. Az 5 eves keresre segit
2018. okt. 18. 23:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesznek igényesebbek. De az együttélés szabályaira meg lehet őket tanítani, vagy ha nem megy, fel lehet mondani az együttélést.

Ülj le velük beszélgetni, és próbáljatok megegyezni valami mindenki számára elfogadható minimum állapotban. Jó volna tisztázni, pontosan milyen feladatokat gondolsz elengedhetetelennek, és hogy ezek tényleg mind életbevágóak-e. Nemrég halottam egy családról, ahol minden kézmosás után szárazra törlik a mosdókagylót... Koncentráljatok a közös helyiségekre, a saját szobájában mindenki azt csinál, amit akar.

Vesd föl, hogy ha ők nem szeretnének házi munkát végezni, akkor fizetett segítségre lesz szükségetek. Az ő bérét viszont meg kell valahogy takarítani. Le lehet vonni a zsebpénzekből, a kosztpénzből, a nyaralási megtakarításból, de te nem végzed el egyedül az ingyenmunkát. Miért is tennéd?

Fektessetek le néhány alapszabályt.Pl.: A közös helyiségekből este 9 előtt mindenki szedje össze a holmiját. Ami mégis ott marad, pakold egy kukazsákba és a lakás jellegétől függően keress neki helyet. Ha nagyon durva akarsz lenni, azonnal ki is dobhatod, ha kíméletes vagy, tedd valami félreeső helyre, és mondjuk szombat esténként ürítsd a zsákot a szemetesbe. Aki addig nem kereste a cuccát, annak nyilván nincs is szüksége az adott dologra. Az eltűnt holmit persze nem a családi költségvetésből kell pótolni, azt mindenki oldja meg maga.

Ha a szennyesét nem képes valaki a szennyestartóba rakni, azzal ne foglalkozz, viszont ne is szedd össze és véletlenül se mosd ki. Ha a saját szobájában szórja szét, az nem számít, ha valami közös helyen, zsákold be, mint bármi mást.

Ha nem mosogatnak el, pakold a koszos edényt az ágyukra, és csak azt mosd el, ami ahhoz kell, hogy a kicsinek és magadnak ennivalót tudj készíteni.

Ha rendszeresen körülpisilik a WC-t és nem takarítanak fel maguk után, jelentsd be, hogy külön mellékhelyiséget fogsz kiépíttetni a magad számára, természetesen a családi költségvetés terhére. Írj üzenetet a facebook oldalukra, amiben felszólítod őket a WC takarítás azonnali elvégzésére. Ígérd meg, hogy mikor kedves barátnőjük látogatóba jön, ocsmány állapotokat fogsz előálítani a mellékhelyiségben, esetleg elbeszélgetsz a hölggyel, mi a szokás náluk ezen a téren. Mert ugye a te gyerekeid, nahát ha azt látná, pláne szagolná...

Végső esetben ígérd meg, hogy vizeletet fogsz locsolni az ágyuk köré, hadd szagolják közelről, ha már ennyire kedvelik.

2018. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!