Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC kefe tartót hogyan lehet...

WC kefe tartót hogyan lehet higiénikusan kitisztítani?

Figyelt kérdés

Odáig értem hogy gumikesztyű, a víz a wcbe beleönt és utána?


Nem igazán tenném se a csapba se a kádba.



2018. okt. 16. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb megelőzni: a kefehasználat után a csészébe kevés hipó (ezt persze csak a lapos fenekű szaniternél lehet megcsinálni), abban jól megforgatni a kefét, hogy a szálakon levő anyagot oldja le a lúg és szagtalanítsa, majd egy újabb lehúzás során a víz öblítse le a kefét, amiről a maradék vizet ügyes mozdulattal lerázod.
2018. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

"Nem igazán tenném se a csapba se a kádba."


Miért nem? Anyám is ott mossa el ha kell, meg nagyanyám is, és ha dédanyámnak lett volna, biztosan ő is ott takarította volna el. Mégsem volt soha semmilyen probléma ebből a családban.


De ha ennyire finnyás vagy, akkor önts bele pár csepp hipót, domestost, meg fél deci vizet, fogd le az egyik kezeddel a tartót, a másikkal meg kezdd el forgatni-mozgatni benne a kefét. Gyak. magával a w-kefével suvickold ki a tartóját.

2018. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálom!

Igen nagyon finnyás vagyok ezekre a dolgokra.

2018. okt. 16. 12:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk felmosóvödörbe.Jó hipós vízzel.utána mehet a Wc-be. Én sem mosom csapba vagy kádba.
2018. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Dehogy kell csapba tenni, isten ments attól. :D

Ahogy előttem írják. Én azt csinálom, hogy a tartójára öntök hipót és hagyom állni. Úgy is szép fehér lesz.

2018. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Soha életemben nem jutna eszembe, hogy mosdókagylóba vagy kádba tegyem. Igényes egy asszony lehet, aki abban mossa... Fúj! A belső részét én is úgy szoktam, mint ahogy itt írták: hipós vízzel a kefével átdörzsölöm, a külső felületét meg hipós-vizes szivaccsal áttörlöm, és papírtörlővel megtörlöm. De ha nincs kedvem pacsmagolni vele, veszek fertőtlenítő nedves kendőt és azzal egyszerűen áttörlöm.
2018. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hűű de elfinnyásodott a világ... Oké, akkor én kérek bocsánatot, hogy nem vagyok trendi. Akkor most megtanulom: wc-kefe tartót mosdókagylóba rakni tilos!
2018. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
#7-es! Ez nem finnyásság, meg trend kérdése, hanem józan paraszti ész, meg igényesség a higiéniára.
2018. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Ne haragudj, de egyszerűen nem értelek. Mi köze a higiéniának ahhoz, hogy a wc-kefe tartóját a csapban mosod-e el, vagy sem? A tisztítószerek és fertőtlenítőszerek nem csak a vödörben működnek, hanem a csapban is! Meg bárhol, ahol használod. Ha kifertőtleníted a csapot, miután elmostad benne a wc-kefe tartóját, szerinted milyen higiéniai problémáid lehetnek utána? Elárulom, semmilyenek. Az égvilágon semmilyenek, akármilyen szaros wc-kefe tartót is mosol el benne. Ha kifertőtleníted utána a csapot, akkor mégis, mi bajod lehetne tőle?
2018. okt. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Nekem őseimtől örökölt józan paraszti eszem van plusz intelligenciám, némi tudásom és simán belerakok a csapba kb. bármit. Miért ne? Ki lehet sikálni utána s amúgyis, RAJTAM is sok piszok és baktérium van, az élet már csak ilyen :D

Ha kézzel mosok valami ruhát, azt is a mosdóban, ha elég kicsi, azon is lehetnek mindenfélék...


Amúgy ritkán mosom el a wc-kefe tartót, valahogy nem piszkolódik olyan nagyon, a wc-kefét viszonylag épeszű kinézettel rakom bele. Néha beleöntökegy kis ecetet s elmosom szivaccsal, de a szivacsot nyilván a mosdókagylóban mosom ki (jó, lehetne egy külön vödörben, de majd biztos játszok ilyeneket).

2018. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!