Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A disznóvér kijön a ruhából?

A disznóvér kijön a ruhából?

Figyelt kérdés

Röviden: kb 2 hét múlva megyek egy koncertre, ahol sajnos szokása az énekesnek igazi disznóvért locsolni a közönségre. Mire hazaérek onnan az legjobb esetben is 1 óra, szóval csak azután tudnám beáztatni a pólóm. A banda pólójában mennék, ami elég drága volt, úgyhogy nem örülnék ha ezzel el lenne rontva...

Szóval valami tapasztalat? Aki volt már disznóvágáson vagy Watain koncerten? :D



2018. okt. 28. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

1. Ilyen helyre garantáltan nem mennék, mert egyrészt igen fusztustalan dolog a vérrel locsolás, másrészt meg többféle fertözést is kaphatsz ettöl.


2. A disznóvér semmiben sen különbözik az embervértöl, ezért ha az akár beleszáradt véres ruhát elöször JIDEG vízbe áztatod, utána meg max. 40 fokos programon mosod, akkor kijön.

2018. okt. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Módszer: Áztatsd be éjszakára hideg sós vízbe, másnap jól öblítsd ki belőle a vért, dörzsöld be epeszappannal, mosd ki alacsony hőfokon, 30 fokon a szokásos módon.

2. Ha nem engedi a színét, beáztathatod hideg, Biopon áztatós vízbe egy éjszakára, másnap a szokásos módon 30 fokon kimosod.

2018. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkét válaszolónak! Remélem tényleg kijön majd.

Egyébként nekem is nagyon unszimpatikus ez a pózerkedés. Rohadó disznófejek is lesznek a színpadon, olvastam pár korábbi beszámolóból, hogy olyan büdös volt, hogy többen is behánytak, úgyhogy nem tudom mire számítsak. :D Sajnos a zenéjük túl jó ahhoz, hogy kihagyjam, és már a jegyem is meg van. :D

2018. okt. 28. 12:18
 4/9 anonim válasza:
96%
A műfajban pont hogy az a pózerkedés, amikor egy black/death banda látványos akar lenni, de túlságosan is komformista vagy finnyás (= gagyi) ahhoz, hogy valódi kellékeket alkalmazzon. Tűz helyett fény-effekteket, hús helyett zselét, vér helyett pedig ketchupot vagy művért használnak. Az ártalmatlan műanyag kardok, vagy a tompa műanyag szögesdrót pedig már tényleg nevetséges! Szerintem ha valaki ad a külcsínyre, az csinálja rendesen, és használjon valódi "alapanyagot"; vagy inkább ne csinálja sehogy! Világos, hogy mindez csupán show-elem, és az is világos, hogy nem kötelező.
2018. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Felőlem aztán úgy öntögetik le magukat disznóvérrel, ahogy akarják, de azt már túlzásnak tartom, hogy ebbe a közönséget is belevonják akaratuk ellenére. Szerintem meg igen is pózerkedés ez a keménykedés, színpadon kívül ők sem viselkednek ilyen elmebetegen, csak ott játsszák meg magukat. Egyébként pedig pózerkedés nélkül is össze lehet rakni egy látványos színpadképet, pl a Watainnél is bőven elég lenne az égő logójuk a háttérben. De mindegy is, gondolom biztosan nagyon trve kvlt ember vagy, szóval nem foglak tudni meggyőzni. :D
2018. okt. 28. 17:23
 6/9 anonim válasza:
100%

Kérlek, ne érts félre; nem állt szándékomban kötekedőnek tűnni. Nem, nem tartom magam "trve kvlt" tagnak, sőt abszolút mindenevő vagyok; olyannyira, hogy nem is csak metált meg rockot hallgatok. Éppen ezért jól tudom, hogy minden zsánernek megvannak a sajátosságai. Kellő mélységben ismerem az extrém metál világát és történelmét is. Vannak, akiknek számít a megjelenés, és vannak, akiknek nem - ezzel nincs is semmi gond. A gond azzal van, mikor egy banda pózerkedik! Hiszen ha már ad a külsőségekre, akkor csinálja rendesen, vagy ne csinálja sehogy.

Igazad van, az talán kicsit túlzás, hogy ebbe (esetleg akaratán kívül) bevonják a közönséget is. De hát aki nem akar véres lenni, legfeljebb majd hátrébb áll...


Kívánom hát, hogy gúnyád vér ne érje, s másegyéb nem kívánatos nedvek se illessé azt! S ha mégis be találnál mocskolódni, hát sikeredjék kelmédet legnagyobb alapossággal megtisztítanod! :)


\,,/ Jó szórakozást! \,,/

2018. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, lehet félreértettem, bocsi.

A hátrébb állás megoldás lehet, csak a barátnőmmel megyek, aki túl alacsony, ezért csak az első sorból lát, úgyhogy muszáj ott lennünk. :D

A szórakozás pedig meg lesz, köszi!

2018. okt. 28. 21:09
 8/9 A kérdező kommentje:
Update: Valószínűleg nem engedélyezte nekik a szervező/helyszín vagy nem tudom, de teljes mértékben elmaradt a vér öntögetés, szóval hiába féltem. :D
2018. nov. 9. 18:28
 9/9 kainskult válasza:
Nem.
jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!