Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Konfliktuskerülő vagyok, nem...

Konfliktuskerülő vagyok, nem merem közölni a lakótársammal, hogy zavar, hogy nem takarít, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az lenne a normális,ha minden héten egyszer, felváltva kitakarítanánk a lakást. És akkor csak 2 hetente kerülne mindenkire a sor. Na már most ő 2 hónapja lakik itt, és azon kívül, hogy a konyhapultot meg a sütőt eltakarítja maga után, semmit nem csinál. Még a szobáját sem porszívózza ki.


Én meg csak 2-3 hetente takarítom ki a lakást, ami gázos, vagyis normális lenne akkor, ha közben ő is takarítana, ahogy beszéltük.


Ez részben passzív agresszió a részemről, mert ráérnék hetente takarítani, de senki helyett nem szeretnék, meg ne is várják el tőlem, úgyhogy inkább nézem 2 hétig, amíg "kötelezően" én kerülök a sorra.


Meg azt sem tudom mit gondolhat, nyilván látja, amikor kosz van, lehet lustának tart engem, de azt is látja, ha rendet rakok, és nem tehetné szóvá, mert ő egyszer sem takarított ki.


Azért sem akartam szóvá tenni neki, mert 3 hét múlva elköltözöm, minek ezen rugózni. Viszont azt gondolom, hogy úgy költözök ki, hogy a szobámat természetes tisztán hagyom itt, de a lakást nem takarítom ki neki.


Ha meg szóvá tenné ezt, (nem is èrtem miért, a legtöbb lakótársam a szobáját se takarította ki kiköltözéskor)akkor úgy is megmondom, hogy nálam gyakrabban ő sem takarított.


Amúgy azt kell tudni róla, hogy 3 napot van egyetemen, 2 nap van zh-ja, folyton tanul, majd hazamegy 4 napra a hétvégére.


Én csak 3 hetente járok haza, ergo többet koszolok, ő alig van itt, de attól még nem hotelben lakik, ahol 3 napot ellehet.


Most is küszködöm magammal, hogy kitakarítsak-e, vagy hagyjam úgy és akkor talán szóvá teszi a koszos padlót még azelőtt, hogy én elmondhatnám a véleményem.


Tudom gázos vagyok, hogy ilyen egyszerű dolgot nem vagyok képes szóvá tenni, de nagyon nem szeretem a konfliktust. Jellemzően mindegy mit mondok, visszakafantanak rá olyasvalamit velem kapcsolatban, amiben van igazság, és változom is ahol tudok, de ezek nem változtatnak azon a tényen, amiben ők hibáztak, és ki nem állhatom az ilyen jellegű okoskodást.

Mert én olyan vagyok, ha valaki valamiért szól nekem, akkor nem kontrázom vissza, hogy de veled meg ez a baj, mert ez szerintem szánalmas. Néha bizony tényleg magunkba kell néznünk, és nem a másikat hibáztatni.



2018. okt. 28. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nevetséges ezen rugózni, ha 3 hét múlva elköltözöl. Nyilván mindenki mást és mást ért takarításon, ő azt, te meg ezt, na bumm, ezt részletesebben át kéne beszélni, ha hoszú távra terveznéttek együtt, de így kár összeveszni.
2018. okt. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van 3 hét, abban 1x még takaríts ki (a vállalásod alapján) aztán a következő helyen pontosabban rögzítsétek a tennivalókat, vagy jobban ragaszkodj a betartásukhoz.

Ha a következő lakótársad is igyekszik "elfelejteni" akkor mondd neki, hogy nincs ellenedre, ha kiváltja a takarítását egy takarítónővel, nem kötelező neki csinálnia.

2018. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi elég koszos. Van aki sokáig bírja. Talán mire az ő ingerküszöbét is elérné a kosz, te már rég itakarítottál.

Nem támadni kell az illetőt, hanem elmondani, hogy szeretnéd, ha felváltva porszívóznátok, és szerinted erre hetente lenne szükség. Ő meg majd elmondja, mit gondol, és akkor lehetne egyezkedni.

2018. okt. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!