Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Olcsó aliexpresses kerámia...

Olcsó aliexpresses kerámia késeket lehet házilagosan élezni?

Figyelt kérdés

Van itthon acél lehúzó,fenőkövek,aliexpresses görgős élező,meg egy köszörűgép.Ezekkel van esélyem,vagy felejtős?


Mivel a készlet nem több 2000 forintnál,ezért érthető okokból inkább fél évente újat veszek,mint szakihoz viszem :)


2018. okt. 29. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A kerámia késeket nem igen élezik, mert spec felszerelés kell hozzá. Hogy a kínai milyen minőséggel bír, azt nem tudom, de ami olcsóval volt dolgom, az nem sokat érő volt. Van ami csak bevonva van, és azok valóban nem érnek semmit. Az élezés azért kíván speciális felszerelést, mert a kerámia igen kemény, és ennél jóval keményebb élezővel élezhető.

Egyszerűbb a sima rozsdamentes kés, aminek jó pengéje van, és az biztosan élezhető megfelelően. persze nem mindegy, melyik éltípust, hogyan és mivel.

2018. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

100% hogy nem kerámia késekről van szó, hanem sima kerámia bevonatos rozsdamentes acél kések azok.

azt lehet élezni, de csak nagyon finom szemcséjű vizes köszörűvel.

rozsdamentes késeknek egy baja van, túl lágy anyagból van és "kenődik" a melegtől ha nagy fordulaton van köszörülve.

2018. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kerámia késekhez külön van spéci élező.

[link]

2018. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

rozsdamentes késeknek egy baja van, túl lágy anyagból van és "kenődik" a melegtől ha nagy fordulaton van köszörülve.


Hát ez nem igaz.

2018. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Két fajta "kerámia" készletem van,az egyik valóban bevonatolt,a másik viszont full kerámia penge.


Gondolom ha az acélt eltöröm,azért még nem lesz fehér belül.

2018. okt. 30. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Félévente új kés? 98-ban vettem 3 Tramontina kést, még megvannak. (de ma már az sem a régi, van amúgy több késem, de huszonévesen akkor cuccoltam fel bpre)

Nem vennék kerámiát, edényt se, ki tudja milyen vegyi kütyüt kevernek bele a kici kínaiak.

Vegyél Polyák kést (P. Imre késes népi iparművész). Az egy élezre kés marad. Vagy rendes webshopból acélpengést.

2018. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*életre
2018. nov. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!