Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC-perem besárgult: hogyan...

WC-perem besárgult: hogyan lehet leszedni?

Figyelt kérdés

Domestossal szoktam takarítani, de semmit nem ért a peremnél.


Vízkőoldó? Sósavat is néztem, de arra rá van írva, hogy ne használjuk porcelán dolgokon.. De akkor mivel szedhető le?



2018. nov. 3. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Kerámia hogy tud besárgulni? Milyen savval pucoltad a vécét?
2018. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is Domestost hasznàlok, ráadàsul mindennap, de semmi sàrgulás, semmi folt nincs a WC-n, ezért nem tudom nàlad mi okozta.
2018. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha enyhén folyik a tartályból a víz a wc-be folyamatosan mert nem zár megfelelően az a minimális folyás is ezt okozhatja hogy besárgul. Én megpróbálnám foszforsav alapú vízkőoldóval, utána meg súroló krémmel. Nálunk ez 99% ban bevált amikor ideköltöztünk és baromira elhanyagolt wc-t akartuk így rendbe hozni. A Domestos az csak napi takarításra való, a vízkövet 100% osan nem fogja leszedni, főleg a makacsabb nehezen hozzáférhető helyeken.

Még annyit javaslok hogy ecetes víz és egy zacskó szódabikarbóna és hagyd 1 órán át ázni benne, meg jól kend szét.

2018. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

# 3


Az ecet meg a szodabikarbona semlegesiti egymást.

2018. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne használd a WC-t pár órát - napot, ezzel kiszárad a sárga lerakódás, ami valószínűleg húgykő lesz. Ha ez megvan, akkor én Cillit Bang narancssárga színű vízkőoldóval szoktam befújni alaposan. Le fog folyni, de a WC kefével szépen vissza tudod rá juttatni. Ezt egy jó darabig szoktam csinálni, van hogy 10 percenként is súrolom és "locsolom", ezzel lejön szép lassan.
2018. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szórjuk citromsavat egy nedves szivacsra és dörzsöld át vele a megsárgult részt. Többször ismételd meg, ha elsőre nem hozzná le. Használj gumikesztyűt.

A citromsav a legjobb vízkőoldó, és nincs szaga.

2018. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a pisitől sárga, akkor zsíroldót fújj rá, az leszedi! De arra figyelj, hogy rögtön töröld le, nehogy utána az színezze el a wct.

Ha vízkőtől sárga, akkor lidls w5 vízkőoldó a legjobb!

2018. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszi, most nézem csak mennyi válasz jött!


Ki fogom próbálni az összeset- már ameddig el nem tudom tüntetni! :D

2018. nov. 4. 10:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!


Végül vízkőoldóval teljesen el tudtam tüntetni ( w5 vízkőoldó), úgy ahogy írta valaki: 5-10 percenként 3x sikáltam át az egészet újra kefével és szivaccsal. Így jött le.

2018. nov. 18. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!