Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukám miért annyira rendetlen?

Anyukám miért annyira rendetlen?

Figyelt kérdés

21 vagyok egyetemista és úgy alakult,hogy külön költöztem a szüleimtől,vettem egy 1 szobás picike lakást. (Anyukám külföldön él)

A lakásom hófehér,minden vadiúj, hetente nagytakarítok,napi porszívózás,felmosás stb.

Anyukám jött hozzám 2 hétre és nálam volt végig.

1 hétig takarítottam utána.

Katasztrófálisan rendetlen, mindent mocskosan hagy maga után és leszólt ha véletlenül rá mertem szólni.

Mitől lesz egy közel 50 éve snő ennyire igémytelen a környezetére?

Kiskoromban sem volt soha tisztaság...


2018. nov. 6. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Ő ilyen és ahogy írod ez nem újdonság, de nem is dráma. Különösen, hogy már nem laktok együtt.

Nem vagyunk egyformák.

2018. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Te tisztaságmániás vagy, szerinte meg egy lakás arra való, hogy éljenek benne, nem arra, hogy takarítsák!
2018. nov. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Napi porszívózás és felmosás az szerintem egyáltalán nem egészséges, bármennyire is szereted a tisztaságot, ez már erősen mániás cselekvésnek tűnik.


Na de a te házad, a te szabályaid. Bár nem tudom, mit tud mocskosan hagyni, nem húzza le a wc-t? Nem mosogat el maga után? Mert az tényleg gáz, illetlenség.

Viszont ha az a baj, hogy nem törölgeti le a tévét tévénézés után pl. és ez zavar, az már a te pszichológiai problémád.


Szóval kicsit fejtsd már ki kérlek, hogy mi az a mocsok, amit édesanyád hagy maga után, mielőtt tanácsot tudnánk adni tegyük tisztába.

2018. nov. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Eltérő a rendetlenség megítélése. Van egy bizonyos egészséges kosz és rendetlenség, ami a lakásban élőnek a "komfortosságot" biztosítja.
2018. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez engem is érdekel, hogy mégis milyen mocskot hagy egy hét után?


Én SOHA nem nagytakarítok és nem is fogok, rabszolgaság lenne és sosem értettem, hogyan tudnak emberek hipphopp kitakarítani, az azért időigényes és hamar újratermelődik a munka. Azért valami alapvető szintet igyekszem tartani a házamban, persze. De 1-2 hét alatt nem tudnék mocskot képezni egy tiszta lakásban. Jó, főzéskor simán, de azt azonnal feltakarítom, alap (a takarításom minimum 95%-a konyhai, sokat főzök). Másnál főleg. Sáros cipővel pedig nem trappolok át a házon, másnál főleg nem. De még ezek sem egy hét takarítást igénylő dolgok (márpedig én egy hét takarítás alatt nem értek többet 7x1 óránál, az is sok).


Úgyhogy infók nélkül nem tudom, te vagy nagyon erősen tisztaságmániás vagy ő trehány.

2018. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
#4: Biztosan van ilyen is... Én a minél nagyobb tisztaságot és rendet szeretem, az egynapos por is tud zavarni. Csak éppen utálok takarítani és túl sok cuccom van a rendhez. Nehéz ez, saját magammal sem vagyok kompatibilis :D
2018. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Például egyetemen voltam és mire hazaértem a padló iszonyatosan koszos volt,tele hajszállal ,kajamaradékokkal,morzsaval. Főzés után a főzőlap úszik a mocsoktól,mosogató tele. Szóval ilyenekre gondolok
2018. nov. 6. 18:27
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Mindenesetre ügyes vagy, hogy 21 éves korodra saját lakást tudtál venni! Elárulhatnád a módját, segítségül azoknak, akiknek ez nem sikerül!

Anyukádat meg el kellene vinni orvoshoz, ha olyan mértékben hullik a haja, hogy pár órás távolléted alatt tele lesz vele a lakás! Ilyen tempóban egy hét alatt meg fog kopaszodni.

2018. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagymamámtól örököltünk plusz lakáskassza.

Nem tudom mit csinál,de szerintem féskülködés után a földre dobja a hajszálakat...

2018. nov. 6. 19:43
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Akkor pontosítsunk kedves Kérdező! Nem ti örököltetek, hanem anyukád, esetleg apukád, de inkább az előbbi. Abból vett egy lakást + lakáskassza, amit szintén ők raktak. Tehát nem te vettél egy lakást, hanem vett neked egy lakást, ahol - miután külföldön van - 2 hétig el kell viselned, hogy hullajtja a haját, vagy morzsa marad utána. Nagyon csúnya dolog, hogy ennyire hálátlan vagy és bár névtelenül, de leszeded róla a keresztvizet, visszamenőlegesen is, hogy mindig koszos volt. Ezen egy hangyányit gondolkozz el, hogy jobb emberré válhass! Mert nem a napi felmosástól leszel azzá!
2018. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!