Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit ronthattam el a mosásnál?

Mit ronthattam el a mosásnál?

Figyelt kérdés

Anno vettünk párban szőnyeget a Wc ele ,meg volt hozza a wc tetejere is ilyen szőrös valami.

Akkor meg rendesen kedve tamadt az embernek simogatni (nyilvan nem simogattam😄) mert annyira puha es kellemes volt az anyaga.

Na most ki lett mosva es veletlenul sem olyan. Az eddig puha es selymes szálak keménnyé váltak. Mit rontottam el mosasnal? Hogy lehet orvosolni es visszaallitani a regi "verziora" (nem jutott eszembe jobb szo)?


Probaltam keresni rajta cimket ,hogy letudjam irni pontosan milyen anyagu,de nem talaltam.



2018. nov. 7. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány fokon mostad ki? Lehet sok volt neki.
2018. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos volt valami papírja, hogy hogyan kell mosni.

Vagy túl magas hőfokon mostad.

Vagy eleve nem is lehet mosni.

2018. nov. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, valószínűleg túl magas hőfokon mostad a műszálas anyagot, emiatt megkeményedett. Dobd ki őket a pics@ba, vagy tedd a macska alá, nem divat már a wc beöltöztetése. 30 évvel ezelőtt még menőnek számított a beburkolt wc-tető, meg a wc-szőnyeg, most már ízléstelen, gagyi dolog, arról nem beszélve, hogy közel sem higiénikus.
2018. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat ,koszonom a valaszokat:D
2018. nov. 7. 16:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokszor nagyon sok víz marad az anyagban, a mosógép nem tudja rendesen kiöblíteni a mosószert az ilyen bolyhos anyagokból, és az öblítő szerek is inkább ártanak, mint használnak.

Azt javaslom, hogy öblítsd ki a mosógépben öblítő szer nélkül , és centrifugáld ki kétszer. A legjobb az lenne ha szárítógépben tudnád megszárítani, de ez helyett az is jó, ha nagyon alaposan kirázod, mielőtt kiteríted. Olyan erővel kell rázni, hogy csattanjon. Ezzel sok levegőt viszel a szálak közé, és ettől puha lesz. Ugyanígy kell kirázni a törülközőt is, hogy puha legyen.

2018. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen hosszabb pufi szőnyegeket ki kel fésülni száradás után! Közel olyan lesz, mint amilyen volt.
2018. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kemény volt a víz.
2018. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!