Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fugából penészt vagy erős...

Fugából penészt vagy erős koszt hogyan lehet eltávolítani?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni egyelőre, hogy ez most csak kosz vagy penész. Leendő házunk (használt) fürdőszoba burkolatáról van szó.

2018. nov. 12. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. Ki kell kaparni az egeszet es ujra kell fugazni
2018. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Én egy használt fogkefével és tömény 20%-os ecettel szoktam, ha penész. Utána tisztítószeresen lemosom.

Ha csak kosz, akkor szintén fogkefe és valamilyen tisztítószer.

De az is segíthet, ha nem penész, csak ronda, hogy átfested a színére. Ez fehér esetén a legegyszerűbb, de a többi sem agysebészet.

2018. nov. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen savas szert ne használj, mert oldja a fuga anyagát. Kb. felesre hígított hipó az említett fogkefével , de megfelelő ruházatban és védőálarcban, mert erősen spriccel mindenhová.
2018. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

#3

2-es vagyok és nálam nem oldja.

Sőt, volt, hogy a vécé mögött sósavval pucoltam ki a fugákat és ragyognak azóta is.

De nem kell nekem hinnie a Kérdezőnek, próbálja ki egy pici, nem látható helyen és akkor kiderül, hogy melyikünk téved.

2018. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ment a zöld pacsi mindenkinek ;-)
2018. nov. 12. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ciff surolószer + fogkefe. Ha nagyon makacs akkor szavóval szoktuk a penészes fugát befújni, kifehériti szépen.
2018. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Lidlben kapható W5 márkás vízkőoldó jött be. Négykézláb, körömkefe és adj neki. Utána letöröltem vizes ruhával, majd szárazzal is áttöröltem, hogy ne maradjon rajta nagyobb mértékben tisztítószer.

Nem mondom, hogy olyan, mint újkorában, de jelentősen megszépültek a fugák.

Jó meló az biztos, pláne ha nagy felületen kell... :)

2018. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a domestos+fogkefe jött be
2018. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Citromsavval, nekünk bevált anno, és semmi baja a fugának.
2018. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tisztelt Kérdező! Teljesen mindegy hogy kosz vagy penész van a fürdőszobában, legjobb ellene a hagyományos hypó és nem kell ész nélkül fújkálni, egyszerűen ecsettel felhordod, vársz fél órát, mosószeres vízzel lemosod. Nézzél utána: hypó egyenlő:nátrium hypoklorid (egy liter 90 Ft) szavó egyenlő: nátrium hypoklorid (fél liter 900 Ft) Más kérdés ha vízköves a szennyeződés, akkor szintén ecsettel egy olcsó vízkőodó, esetleg megismételve és leöblítve. Sok szerencsét! (ha nagyon szagos, vegyél orvosi maszkot)
2019. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!