Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehetne eltüntetni a...

Hogyan lehetne eltüntetni a penészfoltokat a konyhában és a fürdöben?

Figyelt kérdés
Az anyagi keretünk nem engedte hogy a felújitás során csempézzünk és most a párától megjelent a penész a sarkokban,ha valakinek van valami ötlete kérem irja meg
2008. nov. 5. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha lemosod erős ecetes vízzel a penész elpusztul, hagyd rajta egy darabig, utána mosd le tiszta vízzel, hogy ne legyen büdös(óvatosan a dörzsöléssel, nehogy lejöjjön a festék). Egy darabig távol tartja a penészt de nem sokáig. Ha a penész a felújítás miatt jelentkezett (a gletteléssel, festéssel felhordott víz)akkor sokat kell szellőztetni és elmúlik ha kiszáradtak a falak, ha már előtte is volt burkoltatni kell(a fuga utána is penészedhet) vagy kívülről kell hőszigetelni a falat. A sok szellőztetés mindenképpen javasolt. Esetleg próbáld ki azt a párátlanító tablettát amit reklámoznak (nem tudom hogy mennyire hatékony).
2008. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infót
2008. nov. 5. 21:18
 3/5 anonim válasza:
100%
Anyukáméknál az előttem említett ecetes lemosás segített, illetve mindkét helységet festés helyett meszelték. Ha emellett döntesz, akkor először lemosás, egy nap száradás és utána meszelés.
2008. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tömény domestosszal kentem be.Ez vált be.És vegyél páragyűjtő sót,meg gyakran szellőztess,vagy ha lehet ezekben a helységekben résnyire mindíg hagyd nyitva az ablakot.Nekem mindíg nyitva van,bár a mi lakásunk így is nagyon meleg.
2008. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A tömény domestos, vagy hypo a felületre jó hatással van, de a helység szellőztetése, mármint az állandó szellőztetés volna az igazi megoldás utána. A boltokban kapható párátlanítók is csökkentik a penészedést. Nálunk a fürdőszoba ajtaja gyakorlatilag mindig nyitva van, így nem áll meg a nedves levegő, hanem bekapcsolódik a lakás egészének levegő cirkulációjába.
2009. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!