Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Teljesen kezdő "háziasszonynak...

Teljesen kezdő "háziasszonynak" miket javasolnátok? Ki mivel csinálja? Mik az alap dolgok?

Figyelt kérdés

Adott egy új háztartás, két felnőtt emberrel, lakással, élettel.


A téma a háztartás vezetése:

Milyen eszközöket, szereket, kötelező/alapfelszereltséget javasoltok, a háztartás rendben tartásához? Kezdjük a nulláról a dolgot...

Egyáltalán mennyi ilyen lényeges dolgot tudnátok felsorolni, menne minden? ;)

Mit mivel tartotok tisztán mondjuk? Milyen gyakran? Milyen munkamegosztásban?


Kérlek, kerüljétek a "hol éltél eddig?" vagy "csak láttad eddig is, hogy anyukád például hogyan és mivel csinálja" vagy "ne legyél már ennyire életképtelen" és hasonló megszólalásokat.



2018. dec. 1. 13:50
 1/6 anonim válasza:
100%

1db porszívó - minden másnap használom

1db vödör és felmosó - hetente 2x használom

Mosogatószivacs és mosogatószer - minden nap, nyilván

Wc kefe és wc tisztítószer - hetente 1x sikálom át


Ablakpucolás kb. évente 2x van nálunk, Clinnel.

Vízkőre negyedévente egy kis ecet.


Függönyöket évente 1x mosunk.


Jaaah, mosógép ... de ez talán alap.


Tányér, pohár, egy lábas, fazék és serpenyő.

Meg egy hűtő.


Aztán idővel adódik, ha kell más is. Ennyivel el lehet élni.

2018. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Komplett a-z útmutatót itt nem fogsz kapni, arról ne is nagyon álmodozz, maximum, ha szerencséd van, és rád szánja valaki az időt meg az energiát, hogy leírja.

A takarítás attól is függ, hogy a lakás mivel van burkolva. Kockakő felmosásához nyilván kell felmosóvödör meg mop. Szőnyeghez porszívó. A kádat, mosdókagylót, wc-t, rendszeresen mosni. (Mindháromhoz legjobb a Bref 6x effect power gel). Mosogatni is kell. Ahhoz meg a Jar. Ha büdös, kaja (pl. fokhagyma) szagú lett az edény vagy a vágódeszka, akkor nem a szivacsra kell nyomni a mosogatót, hanem bele az edénybe, vagy a felületre, szétkenni, felhabosítani, aztán enyhén bevizezve még egyszer végigdörzsölni a habot, végül leöblíteni.

Porszívózni a por mennyiségétől függően 1-2 hetente kell MINIMUM. Kövezet (konyha, fürdő, wc) felmosáshoz valamilyen általános tisztítószer kell, vagy speciálisan felmosó gél. Erről írjanak mások.

Mosogatáshoz egyébként ez:


[link]


a fajta szivacs a legjobb. A fürdőszobába a fürdőkád mosásához is kelleni fog egy ilyen és / vagy egy nyeles műanyag kefe. Noha ez úgymond élelmiszeripari, mi ilyet szoktunk használni:


[link]

2018. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindent egyszerre megvenni.

Mi úgy indultunk a közös életnek, hogy kivettünk egy üres albérletet.

Ha főzni akartam, akkor úgy kezdtem a bevásárló listát, hogy krumpli, hagyma, tepsi, krumplihamozó, tojás szeletelő, fűszerek. 😂 Egy idő után meg lesz minden, mert egyszerűen megveszed, ami hiányzik.

Takarításhoz is elsőre az alapok kellenek. Portörlő, ablaktisztító, általános tisztítószer, wc tisztító, szivacsok, felmosó, partvis, lapát, és egy vödör. Mosogatószer, alapvető. Ezzel pár elég rendesen össze lehet kapni a lakást.

Nekem örök szerelem marad a nedves tisztító kendő, mindenre jó.

Nagyi meg egy ronggyal és egy üveg ecettel képes rendet vágni bármilyen disznóólban. Szóval nem kell ennyire ráparázni.

2018. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Porszívó, felmosóvödör, portörlő, ablaktisztítószer, domestos/flóraszept stb, mosógél, öblítő, szivacsok, reggelig lehetne sorolni.

Én bent a hàzban seprűt nem hasznàlok, mindennap porszívózom a konyhàt, az ebédlőt, padlóàpolóval feltörlöm, heti 2x domestossal.A wc-t mindennap domestozom.

Àgyneműt, törölközőket hetente cserélem, mosogatni minden étkezés utàn, port törölni hetente szoktam.

A hàlóban, gyereknél, vendégszobàban heti 2x porszívózok.

A hàzimunka, a főzés az én "dolgom", itthon vagyok.

Kinti dolgok a pàromé, fűnyíràs, sövényvàgàs stb.

A terasz amit még én tartok rendben.

2018. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

kell egy pár mikroszálas törlőkendő is. szinte mindent azzal tisztítok. amire még esküszöm, az a vileda zöld szivacs, a dörzsis része a kádhoz kell.


vegyszerek közül nálam a cillit bang a tuti. csak úgy dúrja le a vízkövet.


zsíros hajra való wu2 samponnal(!) szoktam felmosni, meg a koszos dolgokat is azzal mosom le (pl. etetőszék).

2018. dec. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

Csak tudnàm, hogy itt, ebben a kérdésben, mi a franc lehet haszontalan vàlasz...

Mindenki màshogy takarít.

Én szeretek mindennap.

Ebben mi a haszontalan, fogalmam sincs.

2018. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!