Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ilyenkor már érdemes barackfát...

Ilyenkor már érdemes barackfát oltani?

Figyelt kérdés
Elég jó időket mondanak. Már januárba begyűjtöttem az oltóvesszőket, de már nem akarom halogatni, mert már igy is régóta tárolom. A kérdés az, hogy már belehet oltani? Március 25 a hivatalos, de már nem fog kiszáradni amilyen párás esténként a levegő. Köszi.

2019. febr. 14. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon korai még. Akkor oltsd, amikor elkezd rügyezni. A lényeg, hogy a fának legyen már keringése, ami táplálja a vesszőket, mert a levegő páratartalma kevés ahhoz, hogy ne száradjon ki. Az oltóvesszőket tedd hűtőbe, hátha kibírja addig. Szerintem azt se kellett volna még leszedni.
2019. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Nagyon korai semmi se lesz belőle. Nedvkeringés még nincs. A vesszőt vizes rongyban tartsd a hűtőben. De azt is ráért volna február végén szedni. Gyüm.oltó bolfogasszony napja körül ráérsz.
2019. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. febr. 14. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!