Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mire jó a vasalás?

Mire jó a vasalás?

Figyelt kérdés
Mármint tényleg 100% osan fertőtlenít és megöli a bacikat? :)
2019. febr. 27. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A normálisan kimosott ruhák már -nagyjából- bacimentesek.

Az immunrendszerünk különben sem a vasalásra épül.

2019. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Jó a kérdés, mi már jó 30 éve megvagyunk vasalás nélkül.
2019. febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Igen, fertőtlenít, de ennek a funkciónak a korszerű mosószerek megjelenése előtt volt jelentősége.


A babaruhákat még megszokásból átnyomkodjuk, saját ruhát mi sem vasalunk már évek óta, csak egy-egy inget, blúzt ha szükséges.

2019. febr. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ma már inkább esztétikai szerepe van.
2019. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, mennyire fertőtlenít, én a kinézete miatt nem vennèk fel vasalatlan ruhát! (Na meg szeretek is vasalni)
2019. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hagyományőrzés.

Kb csak az ing gallérját érdemes vasalni.

2019. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
A nőknek ez egy hagyományos elfoglaltság, hogy lefoglalja őket. Addig sem tudnak félrelépni....
2019. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Nagymamám régebben se vasalt, mert nem volt rá ideje. Mosás után jó erőse kicsapkodta a ruhákat és úgy teregette ki. És még most sem vasal ingeket, ellenben velem aki még szárítógép után is kivasalja még a zoknikat is. Amúgy igen megöli a bacikat, de szerintem nem az a fontos hanem, hogy szép, gyűrődés mentes legyen a ruha.
2019. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Normális kinézetet kölcsönöz egy embernek, ez is egyfajta igényesség. Bár sokan nem vasalnak, szerintük lehet úgy teregetni, hogy sima legyen a ruha, szerintem nem. Esetleg ami full műszál. Na azt nem kell vasalni. Nekem is lenne jobb dolgom a vasalás helyett, hiába a szárítógép, a ruhákat vasalni kell. Minden második szembejővő az utcán vasalatlan ruhát hord, ez ma már általános és megszokott.
2019. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!