Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért kell állandóan leszólni...

Miért kell állandóan leszólni a nem automata mosógépet használókat és a kézzel mosogatókat?

Figyelt kérdés

Tíz-tizenöt perc alatt kimosok mindennap (hüledezve olvasom itt is a hozzászólásokat, hogy a büdös ruhát 1-2 hétig „őrizgetik”), a ruhák tisztábbak, a gép sem zakatol órákon át. Igaz, gyorsabban kopnak, de nem szoktam 3-4 évnél tovább hordani egy ruhát, akármekkora kedvenc is.



Mivel főzés, evés után azonnal elmosogatom az edényeket, tányérokat, a mosogatással is megvagyok percek alatt. A gépnél csak az előmosogatás 10 perc, a programok 30 perctől 2 óráig tartanak, meg is bolondulnék az állandó zakatolástól. (Persze, lehet, hogy sokan kastélyban laknak és a 4-5. szintre már nem hallatszik fel a zaj.)


2019. febr. 27. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyiket se hallottam még leszólni soha. Gyorsabban kopnak... tizenéves cuccaim is vannak, automatában mosok.

Mosogatógépem nincs, hely és pénz is volna rá pedig. Kicsit paranoiás vagy, nemde?

2019. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj. De egy automata mosógép és egy mosogatógép lényegesen kevesebb energiával elvégzi ugyan azt, amit te sok vízzel és fáradtsággal. De ha ez nem szempont, szíved joga, senki sem fog bántani miatta.
2019. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szólok meg senkit.

De nehezen hiszem el, 10-15 perc alatt tiszták lesznek a ruhák! Amikor kicsavarod, már roncsolod, a centri meg, ...

Lehet a kényes dolgokat kímélőn mosni, minden mást magas hőfokon. Én minden nap munka után mosok egy adagot, utána ami csak lehet, megy a szárítóba és még aznap elhajtogatom. Ami meg nem bírja, az megszárad, mire hazaérek. Nekem nincs idegrendszeri problémám, ezért nem zavarnak a zajok, nem tudom, nálad mi a helyzet. Vannak csendesebb gépek is.

Mosogatógépem nincs, mert szeretek mosogatni. Lehet, hogy pocskolom a vizet, de én keresem meg a rá valót, szóval ez mindenkinél megint csak opcionális.

De visszatérve a mosásra.. ott vannak a fehérneműk.. azok szerinted tiszták lesznek egy gyors mosásnál? Vagy a törcsik?

Vagy áztatsz órákig, meg hypozol? Mert én meg attól őrülnék meg..

2019. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs kedvem bugyit, zoknit mosni kézzel. Ott a gép. Egy hét alatt összejön egy adag és 50p alatt kimossa 60-90 fokon, mert azt azért kéz melegen elég necces mosni.
2019. febr. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem làttam még ezt, hogy bárki leszólta volna, de én biztos nem kínlódnék vele.Heti 3-4x mosok, de van, hogy többször, a gyerekem épp mennyire kente össze a cuccait suliba stb.Itt a jó idő, most is kintre teregettem az udvarra, délutàn majd behozom.Nem hallom, hogy mos a gép, ebédlőben ülök, fürdőszoba pedig jóval tàvolabb van.

Mosogatógép nincs, helye is lenne, meg is tudnànk venni, de nem tart sokàig elmosogatni, bàr nyàron amikor vendégeink 1-2 hétre jönnek, akkor azért jó lenne 6-unk utàn a reggeli/ebéd/vacsi utàni mosogatàshoz, majd meglàtom.

Hétköznap hàrmunknak nem làtom olyan nagy értelmét.

2019. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én évekig kézzel mostam, mert elromlott a mosógépem, és nem volt pénzem újra. Fú de utáltam. Pozitív dolog nem is jut eszembe róla. Nem is olyan, mint géppel mosni, egy csomó akkori ruhámat ki kellett dobni, a nagyobb tételek (függöny, ágytakaró, nagyobb lepedők) mosása kézzel halál, 10 kilósra is megszívták magukat, és 2 kádnyi víz ment el, plusz a szárítás kész kínszenvedés, mert kézzel képtelenség úgy kicsavarni, mintha centrifugázva lett volna. Emlékeim szerint az összes konyhai műanyag edényemet feláldoztam a szárítón lévő ruhákból szivárgó víz felfogására. A télről ne is beszéljünk, amikor a csurom víz pulóver meg se akart száradni. Meg aztán álmom-vágyam volt, hogy munka után még majdnem 1 órát sikálással töltsek.

A mosógép+szárítás meg együtt 2 óra, és közben még egy csomó minden mást is tudok csinálni. Arról nem is beszélve, hogy egy mosással 7 kg ruhát ki tudok mosni egyszerre, ami azért víz felhasználásban nem mindegy.

De ha neked jó a kézzel mosás, akkor mossál úgy, engem nem zavar.

2019. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Előzö.

Nem lehet, hogy a kérdező a hajdura gondolt?

2019. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

A fene sem szól le senkit, legfeljebb csodálkoznak a középkori technikádon, de a te dolgod!

Valld be, hogy egy kicsit fényezni akartad magad, csak nem sikerült!:D

(Amúgy az ágyneműket, dzsekiket, vastag téli nadrágokat is kézzel lötykölöd a mosdóban? Vagy teknőd van?:)

Egyébként nem tudom te milyen kőkorszaki állapotokat láttál és hol, de nekem sem a mosógép, sem a mosogatógép nem zakatol. Mindkettőnél a maximális zaj a víz betöltésének a hangja.

2019. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7. Ja, lehet. Akkor a Hajdu nem zakatol? :)
2019. febr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam leszólni senkit, őszintén szólva nem is nagyon tudom, ki szokott kézzel mosni/mosogatni, meg ki géppel, valahogy másról szoktam beszélgetni az ismerőseimmel, nem arról, hogy ki mit csinál a büdöszoknival... :D Így még ha akarnék se igazán lenne alkalmam belekötni senkibe emiatt.. mondjuk nem is akarok.

De ha már így külön kérdezed, engem speciel zavar kicsit, hogy sokan ennyire nagy ívben, látványosan és egyenesen büszkén tojnak bele a környezetbe. Pazaroljunk egy csomó ivóvizet és energiát, meg hajigáljunk ki mindent pár év után, tök jó hozzáállás..... :(


Amúgy a zakatolásos problémát nem értem... Heti 7 napban, napi 24 órában a lakásban tartózkodsz? Csak mert a mi családunkban például szokás, hogy néha elmegyünk otthonról, vagy kimegyünk a kertbe, szóval hogy elhagyjuk a lakást, ilyenkor szoktuk elindítani a gépeket, addig a kutyát nem zavar a "zakatolás".

2019. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!